10. sınıf 3 zayıf sınıfta kalır mı?

liera

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i7-12650H 32GB RAM 2TB NVME SSD 8GB RTX4060
Spor lisesinde okuyorum. 10. sınıfım geçen sene 6 zayıf ile ve 56 not ile sınıfı geçmiştim. Fakat bu sene 3 zayıf olursa sınıfta kalınıyor diyorlar. Bunlar bizim içinde geçerli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor lisesinde okuyorum. 10. sınıfım geçen sene 6 zayıf ile ve 56 not ile sınıfı geçmiştim. Fakat bu sene 3 zayıf olursa sınıfta kalınıyor diyorlar. Bunlar bizim içinde geçerli mi?

Hayır 10. sınıfta geçerli değil de. Sizde az dersinize çalışın böyle yürümez o kervan.

İnternette "yıl sonu ortalaması 50'nin altında olan ve 3 dersten zayıf olan öğrenciler sınıf tekrarına kalıyor" yazıyor ama bilmiyorum.

Hayır sizin için geçerli değil. 9.sınıflar için geçerli ortalamanız 50 üstü olursa geçersiniz.

Matematik edebiyat ikisi 50 aşağısında ise kalırsınız ama diğer dersler ortalama altında olup 50 puan ile bitirirse sorumlu olarak geçiyor yani sınava giriyor o sınavdan 50 alamazsa hersene o dersi vermesi lazım meslek liselerinde mesleki dersler önemlidir meslek liselerinede hem meslek hem edebiyat ya da hem meslek hem matematik dersinden kalırsanız tek ortalama 50 olmazsa kalırsınız 50 ortalama edebiyat dersi ortalama altı ise yine kalırsınız.

Geri
Yukarı