10.sınıf Anadolu'dan mesleğe geçiş var mı?

mehmet12321

Decapat
Daha fazla  
Ben 10. sınıfım şehir değiştirdim normalde Anadolu'da okuyordum. Memnundum fakat İstanbul'da Anadolu'da kontenjan olmadığı için hiçbir Anadolu lisesi beni almıyor. 10. sınıfta mesleğe geçiliyor mu? Bir de hiçbir Anadolu almıyor böyle hakları var mı bilmiyorum ondan soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 10. sınıfım şehir değiştirdim normalde Anadolu'da okuyordum. Memnundum fakat İstanbul'da Anadolu'da kontenjan olmadığı için hiçbir Anadolu lisesi beni almıyor. 10. sınıfta mesleğe geçiliyor mu? Bir de hiçbir Anadolu almıyor böyle hakları var mı bilmiyorum ondan soruyorum.

Çok kötü bir durum olmuş meslek lisesi alan seçimi 9.sınıfa alınmış diyordu ablam bu arada ablam liseyi bitirdi ben anadoludayım.

Yani bir mesleği seçmedin aynı durumda nasıl seçmediğin mesleğe gideceksin biraz kafa karıştırıcı.

@mehmet12321 Bir meslek lisesi öğrencisi olarak şu saatten sonra gelmeyin 2 yıl mesleğe dayalı temel öğrendik siz bunlar olmadan hiçbir şey öğrenemezsiniz ve öyle oturup 2 3 ayda halledilecek konular da değil maalesef hepsi uygulamalı ders başka bir okula bakmalısınız eğer mesleğe gelirseniz çok zorlanırsınız.

Çözüm 1 %50 oranlı: Meslek lisesine gitmek tabii bilmediğiniz bir dersi nasıl anlıycaksınız olay.
Çözüm 2 %50 oranlı: Özel Anadolu'ya gitmek hatta bazı okullar okul parası istemiyordu bir bakınız.

Teşekkürler böyle eğitim sistemiyle bir yere gelemeyeceğiz belli zaten en iyisi mesleğe gidip sanayide çalışmak 🙂

Bakalım hayırlısı olsun cevaplarınız için teşekkür ederim.
İlçe eğitim müdürlüğünü aradım mesleğe de gidemiyormuşum tek dedikleri yardımcı olamayız açıktan oku.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı