10. sınıfta Anadolu'dan mesleğe geçmek mantıklı mı?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Okul 1 ay sonra falan bitiyor ve 10. sınıf olacağım, şu anlık akademik hayatım güzel gidiyor ama kendi irademe güvenmediğim için yani o TYT AYT çalışma disiplinine sahip olamayacağımı düşündüğüm için meslek lisesine geçmeyi düşünüyorum. Mesleğe 10'da geçersem bir şeyler kaçırmış olur muyum? Kısaca oradan devam edebilir miyim? Sayısalım iyi bilişim bölümünden devam ederim diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesleki liselerde sevdiğiniz bölüme geçerseniz avantajınız olabilir ama bildiğim kadarıyla Anadolu lisesiyle aynı dersleri alamazsınız aynı seviyede görmezsiniz diye biliyorum. Eğer iyi bir Anadolu lisesine girmişseniz bence iyi bir üniversiteye de girebilirsiniz. Diğer senaryoda da mesleğinizi kazanma ihtimaliniz daha yüksek.

Okul 1 ay sonra falan bitiyor ve 10. sınıf olacağım, şu anlık akademik hayatım güzel gidiyor ama kendi irademe güvenmediğim için yani o TYT AYT çalışma disiplinine sahip olamayacağımı düşündüğüm için meslek lisesine geçmeyi düşünüyorum. Mesleğe 10'da geçersem bir şeyler kaçırmış olur muyum? Kısaca oradan devam edebilir miyim? Sayısalım iyi bilişim bölümünden devam ederim diye düşünüyorum.
Hocam gideceğin okula bağlı bence, eğer yapamayacağını düşünüyorsan mesleke geçebilirsin yada anadoluda kalabilirsin eğer derslerin iyiyse ve kendine güveniyorsan.

Bence hemen geç. Bir mesleğin olsun. Babam orta okul sondayken demişti bana okumayacaksan sanayiye vereyim diye. Kafama edeyim ki kabul etmedim. Senin önünde fırsat var hemen seç bence.

Derslerinde şu an başarılı isen bence devam edebilirsin. Okul olarak da rahat sıkıntın yoksa bence devam etmen en sağlıklısı. Kaybetme olmaz genelde 10 sınıfta başladığı için meslekler tam zamanında gidiyorsun. Zaten eğer bildiğin bir mesleği seçersen senin için zor olmaz. Hatta dersler daha hafif olduğu için stres yaşama gibi bir durumun Anadolu'ya göre az olur. Tabii meslek liselerinde Anadolu kadar iyi olmuyor.

Bence hemen geç. Bir mesleğin olsun. Babam orta okul sondayken demişti bana okumayacaksan sanayiye vereyim diye. Kafama edeyim ki kabul etmedim. Senin önünde fırsat var hemen seç bence.
ben okumak istiyorum aslında hocam , sadece çalışma disiplinini sağlayamadığım için düşünüyorum ama sağolun tavsiyeniz için

Meslek liselerinde bu sene matematik vs. tamamen kalkacak geçme ben 12'yim ben görüyorum ama benden bir önceki nesiller artık görmeyecek

Yeni konular

Geri
Yukarı