10. sınıf biri 11. sınıfa nasıl hazırlanmalı?

perfectoo

Hectopat
Merhaba. 10. sınıfın sonuna geldim sayılır. Günde 9 saate kadar ders çalışabiliyorum. Yakında 11. sınıfa geçeceğim. 10. sınıf matematiğini okul birinciliği ile bitirdim. 9. sınıf matematiğinin ufak bir bölümü kaldı. Onu da bu yaz tatilinde bitireceğim. Şu anda 11. sınıf trigonometriye başladım. Trigonometriye şu anda başlamak ile sizce iyi etmiş miyim? Çoğu kişi en zor konuyu trigonometri olarak söylüyor ve ben bu yaz tatilinde trigonometriyi de aradan çıkartmak istiyorum. 11. sınıf için veya ilerisi için önerileriniz nelerdir?

Hocam zaten 8 ile 15.30 arasında okuldasınız dinlenip üstünüzü değiştirmek yemek yemek falan desek en erken 5'te çalışmaya başlarsınız 9 saat çalışırsanız gece 2'de biter ve 5 saatlik uyku demek bu bazı günler duş aldığınızı falan düşünsek hiç durmadan aralıksız çalışsanız bile olmuyor nasıl beceriyorsunuz?

Hocam zaten 8 ile 15.30 arasında okuldasınız dinlenip üstünüzü değiştirmek yemek yemek falan desek en erken 5'te çalışmaya başlarsınız 9 saat çalışırsanız gece 2'de biter ve 5 saatlik uyku demek bu bazı günler duş aldığınızı falan düşünsek hiç durmadan aralıksız çalışsanız bile olmuyor nasıl beceriyorsunuz?

Her gün 9 saat ders çalışıyorum demedim. Saat 5'te evde oluyorum. Gece 3'lere kadar çalıştığım oluyor. Ortalama olarak konuşacak olursam günlük ortalama 5 saat net çalışmam var. Bir de 5 saatlik uyku demişsiniz. Ben bu konuda sıkıntı yaşıyorum. Günde en az 8 saat uyumaya çalışıyorum fakat zaman çabuk geçiyor. Günde ortalama 6 saat uyuyorum. İnşallah bu uyku düzenini oturtturacağım. Okul saatlerim için sabah 7'de kalkıyorum. Akşama doğru 5'te evde oluyorum.

Kendini bu kadar sıkma. Lisenin son rahat yılını güzel geçir. 11'de bu kadar zaman bulamayacaksın sosyal etkinlikler için.

Kendini bu kadar sıkma. Lisenin son rahat yılını güzel geçir. 11'de bu kadar zaman bulamayacaksın sosyal etkinlikler için.

Bir sürü forum gezdim ve önerilere baktım. Çoğu kişi 11 de halletmeye dair öneriler veriyor yardım isteyenlere. Ben şu anda çok kasmıyorum zaten. 11. sınıfta çok ağır kasacağım.

Geri
Yukarı