10. Sınıf bittikten sonra ne yapmalı?

HsYnKyKc

Hectopat
Daha fazla  
10. sınıf biterken bir TYT denemesi yapmak istedim sadece fonksiyonları tekrar ettim ve yaptım 2 yıl boyunca da sadece sınavlardan önceki günlerde çalışıyordum.

Toplam 47 net
Mat: 11D 10y.
Türkçe: 22D 17y.
Sosyal: 12D 6Y.
Fen: 12D 7Y.
Sizce umutsuz vaka mıyım? Ve yaz boyunca neler yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışırsan yapabilirsin bana kalırsa, yazın kendini tyt kampına sokmalısın. Eksikliklerinin üstüne git, mutlaka paragraf ve geometri çöz.

Gelecege gore kendini gelistir dostum. Okuyacaksan da duzgun bir bölümde okumadigin surece bosu bosuna okursun. Netlerin için de kötünün iyisi diyebilirim.

Gelecege gore kendini gelistir dostum. Okuyacaksan da duzgun bir bölümde okumadigin surece bosu bosuna okursun. Netlerin için de kötünün iyisi diyebilirim.

Aslında uluslararası ilişkiler veya hukuk var kafamda ama edebiyat korkutucu, sayısalda ise fizik çok kötü bilmiyorum kararsızlık ve ümitsizliğin içindeyim.

Ben 9.sinifi bitiriyorum. 4 deneme yaptik ve maksimum 75 net yaptım. 10. siniftada çalışmayacağım. Ama 11 geçince dershane basla sınav moduna gir. 11. sınıf bitirirken yanında 9 ve 10uda tekrar bitir. 11 bitince yazında çalış ve 12 de 4 yilida kapsamlı şekilde bitirerek çok güzel bir sonuç al. Tek yapman gereken 2 yıl tutucagin oruçtan once güzel bir sahur yapmak. 😄

Aslında uluslararası ilişkiler veya hukuk var kafamda ama edebiyat korkutucu, sayısalda ise fizik çok kötü bilmiyorum kararsızlık ve ümitsizliğin içindeyim.

Ümidini kaybetme. Uluslar arasi iliskiler bölümü bana kalirsa gayet iyi bir bölüm. Yurt disina çıkma gibi bir lüksünüz var. Düzgün bir üniversitede bu bölümü okursanız iş bulma ihtimaliniz yuksek olur. Edebiyatinizin kotu olmasi normal cunku ezber uzerine. Lisede benim de edebiyatim kötüydü. Fizik hem sayisal hem mantiginiz iyiyse rahatlıkla yapabileceginiz bir bölüm. Sayisala agirlik verin derim. Edebiyat bir sekilde yapilir ama sayisal zordur. Onemli olan zoru basarmak. Yaşadığınız yerde belediyelerin ücretsiz kurslari oluyor. Benim yaşadığım yerde bu hizmet veriliyor. Bu kurslari bi arastirin eger cevrenizde varsa gidin derim. Eksiklerini kapatmakta yardimci olurlar. Onun disinda youtubede bi dunya konu anlatimi var. Size yardımcı olur diye düşünüyorum.

Ümidini kaybetme. Uluslar arasi iliskiler bölümü bana kalirsa gayet iyi bir bölüm. Yurt disina çıkma gibi bir lüksünüz var. Düzgün bir üniversitede bu bölümü okursanız iş bulma ihtimaliniz yuksek olur. Edebiyatinizin kotu olmasi normal cunku ezber uzerine. Lisede benim de edebiyatim kötüydü. Fizik hem sayisal hem mantiginiz iyiyse rahatlıkla yapabileceginiz bir bölüm. Sayisala agirlik verin derim. Edebiyat bir sekilde yapilir ama sayisal zordur. Onemli olan zoru basarmak. Yaşadığınız yerde belediyelerin ücretsiz kurslari oluyor. Benim yaşadığım yerde bu hizmet veriliyor. Bu kurslari bi arastirin eger cevrenizde varsa gidin derim. Eksiklerini kapatmakta yardimci olurlar. Onun disinda youtubede bi dunya konu anlatimi var. Size yardımcı olur diye düşünüyorum.
istanbul sultangazi belediyesinin kendi kursunu kazandım dershane tarzı ne kadar etkili olur bilmiyorum fizik ile edebiyat arasında bir seçim yapıp alan tercihini yapıcam bari 12 de istediğim yere gidebileyim. 1 tyt mat soru bankası 1 de paragraf soru bankası bitir dediler bakalım hayırlısı

İstanbul sultangazi Belediyesi'nin kendi kursunu kazandım dershane tarzı ne kadar etkili olur bilmiyorum fizik ile edebiyat arasında bir seçim yapıp alan tercihini yapacağım bari 12 de istediğim yere gidebileyim. 1 TYT mat soru bankası 1 de paragraf soru bankası bitir dediler bakalım hayırlısı.

Bunu istemeleri normal. Nerede, hangi konuda hata yaptığını, hangi konuyu yapamadığını anlamak icin bitirmeni istemisler. Kendin yapmaya calis derim kesinlikle. Boylelikle nerede hata yaptigini anlayip sana da iyi yardimci olabilirler.

10. sınıf biterken bir TYT denemesi yapmak istedim sadece fonksiyonları tekrar ettim ve yaptım 2 yıl boyunca da sadece sınavlardan önceki günlerde çalışıyordum.

Toplam 47 net.
Mat: 11D 10y.
Türkçe: 22D 17y.
Sosyal: 12D 6y.
Fen: 12D 7y.
Sizce umutsuz vaka mıyım? Ve yaz boyunca neler yapabilirim?

3 4 5 veya toprak bilgi sarmal hangi yayınları önerirsiniz bu nete göre mat için.

Yeni konular

Geri
Yukarı