10. sınıf bölüm seçmelerde dil seçilir mi?

Selam arkadaşlar. Şu 1 hafta içerisinde bölüm seçmem gerekiyor ve sayısal, eşit ağırlık ve dil var. Ben kendimi bildim bileli yabancı dil dersleri her zaman sevmişimdir fakat okulda maksimum 1 sınıf doluyormuş dil seçenler ile ve gelecekte iş bulamazsın üniversite sınavında zorlanırsın diyen insanlar beni korkutuyor. Sizce dil seçersem pişman olur muyum? Siz ne seçmiştiniz görüşlerinizi yazarsanız mutlu olurum.

Seviyorsan dil geçebilirsin, milletin ne dediği değil senin ne istediğin önemli. Eğer hakkını verirsen aradan sıyrılırsın zaten.

Ben sayısal seçtim, bilgisayar mühendisliği okuyorum.

Sayısalcılar olarak dil sınavına da girmeyi seviyoruz. Bu sebeple sıralamamız çoğu dilciden iyi geliyor. Benim TYT netlerim çok yüksekti ve dilden çok iyi bir sıralama yaptım. Eğer matematik yapabiliyorsan TYT’de, çok etkilenmezsin bu durumdan. İş de var, yurtdışı hedefin varsa dil biçilmiş kaftan. Tek önemli şey iyi üniversitelerden mezun olmak.

Selam arkadaşlar. Şu 1 hafta içerisinde bölüm seçmem gerekiyor ve sayısal, eşit ağırlık ve dil var. Ben kendimi bildim bileli yabancı dil dersleri her zaman sevmişimdir fakat okulda maksimum 1 sınıf doluyormuş dil seçenler ile ve gelecekte iş bulamazsın üniversite sınavında zorlanırsın diyen insanlar beni korkutuyor. Sizce dil seçersem pişman olur muyum? Siz ne seçmiştiniz görüşlerinizi yazarsanız mutlu olurum.
Üniversite hedefinize göre seçin derim. Ben de severim dil ama İstediğim bölüm sayısal.

Lisede yaptığın seçimin aslında çok büyük bir önemi yok. Ancak sayısal seçmeni öneririm çünkü dili her türlü halledebiliyorsun.

Geri
Yukarı