10. sınıf ‘çokgenler ve dörtgenler' konusu için hangi ‘üçgenler' konusu öğrenilmeli?

Aga dediğimi anlamadın galiba. Mesela çokgenler ve dörtgenler konusunun alt başlığından örnek veriyorum ‘dörtgende açılar’ konusunda hangi üçgenleri kullanıyoruz. Olay bu.
Sen benim dediğimi anlamadın. Üçgen bilinmeden dörtgen yapılmaz.
Öyle bir alt başlık ayırması da yapamazsın bu arada. Senin uzunluk bulman için açı bilmen lazım. Onun için üçgenin tamamını bilmen lazım. Doğruda açıları bilmen lazım.

Yarın geçeceğiz diyorsun şimdiye kadar aklın neredeydi?
2-3 derste bitmez zaten. Çalışabildiğin kadar çalış. Üniversite sınavına gireceksen zaten karşına çıkacak.

Son düzenleme:
Aga üçgenler 1 günde bitecek bir şey değil sanırım. Yarın çokgenler ve dörtgenlere geçeceğiz. Yani üçgenler bilgim çok az var en azından bu süre zarfında neler yapabilirim? Yani yaşayacağım sıkıntıyı en aza indirmek için.
Bu durumda yarın dersi takip et ve bilginin yettiği kadar anlamaya çalış. Sonra eve git ve ister video izleyerek ister kitaptan okuyarak üçgende açı konusunu bitir. Bir sonraki gün açıortay, kenarortay, açı kenar bağıntıları, alan diyerek konuları müsait oldukça çalış.

İki üç hafta gibi bir sürede eksiğini kapatır arkadaşlarına yetişirsin. Ama bu işi sallarsan iki ay sonra çokgenler bilmiyorum nasıl çalışırım diye konu açarsın. Konu konu böl, konu anlatımını izle sonra en az bir test çöz.

Yeni konular

Geri
Yukarı