Çemberde açı için üçgenler öğrenilmeli mi?

Vito S

Hectopat
Makaleler
5
Arkadaşlar, selamlar. Şu an da Çember konusundayız. Üçgenler bilgim çok iyi sayılmaz. Üçgenleri öğrenmeli miyim yoksa Çember konusunda öğreneceğim bilgiler konuya yeterli olur mu? Teşekkürler. (11)

İkimiz de benzer durumlardayız. Öncelikle Kenan Kara, Geometri için rakipsizdir. Bunu aradan çıkaralım. Başlığa gelirsek hem evet hem hayır diyebilirim. İlk dönemin ortalarında Kenan Kara izleyerek eşkenar üçgene kadar gelmiştim. Sonrasında saldım. Yani temel şeyleri biliyorum. Ve cins sorular olmadığı sürece pek sıkıntı yaşamadım. Cins sorular gelince de çözümünü öğrenip hallediyorum. Ayrıca üçgenle alakalı yeni şeyler de öğrenmiş oluyorum.

Kısaca temel şeyleri biliyorsan çemberin çoğunu halledebilirsin. Sınavları bu şekilde kurtarırsın. Ama adamakıllı bir geometri için üçgeni ara tatilde iyice öğrenmen lazım.

Çember üçgensiz de yapılır diyen kişi ezberlediği şeyleri uygulama kapasitesine sahip robottur.

Üçgen geometrinin temelidir. Çemberle alaklı olup üçgenle alakalı olmayan soru tarzı %10 falandır diye düşünüyorum.

Ülkedeki en iyi geometri hocası Mustaya Yağcı'dır. Rakipsiz biri varsa odur. Ali Nesin'e sorsanız o da onaylar.

Yeni konular

Geri
Yukarı