10. sınıf edebiyat ödevi için anlamlı cümleler

ah goofy

Decapat
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar edebiyat hocam anlamlı ve seni çok etkileyen 50 cümle yaz dedi. Sizi çok etkileyen cümleler yazar mısınız kitap cümlesi gibi. Bir sürü gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarih sadece iyileri yazar kötüler ise unutulurlar. Fidel Castro ve Che Guevara'nın Batista hükümetini devirmesi yıl dönümü postunda görmüştüm.

1. Hayallerimiz için yarın kaçta uyanıyoruz.

2. Sır IP gibidir. Bir ucunu başkasına verirsen, başkalarının sırtında kazak olarak örülürsün.

3. Düştüğümüz kuyular sandığımız kadar dipsiz değil aslında. Tutunmaya çalıştığımız IP'ler kısa.

4. Büyük seven kalbin acısı küçük olmaz. Kahraman Tezeoğlu

5. Kurumuş bir okyanusa bardak bardak su taşıyorum... Olmuyor, dolmuyor.

6. Ankara'da deniz bende uçmak için kanat yok

7.1 haftadır iş için gittim fotoğrafçıya

Tarih sadece iyileri yazar kötüler ise unutulurlar. Fidel Castro ve Che Guevara'nın Batista hükümetini devirmesi yıl dönümü postunda görmüştüm.
Teşekkür ederim.
1. Hayallerimiz için yarın kaçta uyanıyoruz.

2. Sır IP gibidir. Bir ucunu başkasına verirsen, başkalarının sırtında kazak olarak örülürsün.

3. Düştüğümüz kuyular sandığımız kadar dipsiz değil aslında. Tutunmaya çalıştığımız IP'ler kısa.

4. Büyük seven kalbin acısı küçük olmaz. Kahraman Tezeoğlu

5. Kurumuş bir okyanusa bardak bardak su taşıyorum... Olmuyor, dolmuyor.

6. Ankara'da deniz bende uçmak için kanat yok

7.1 haftadır iş için gittim fotoğrafçıya
Teşekkür ederim.

"Ama biliyorsun ki, benim için, rüzgarın alıp götürdüğü bir saman sapı gibidir vicdan. Çok değer veririm ona. Ortaya çıkan bu şiirsel tartışmayı geliştirmek isteseydim, saman çöpüne vicdandan daha çok önem verdiğimi eklerdim; çünkü saman çöpü onu yiyen öküz için yararlıdır"

"Ama biliyorsun ki, benim için, rüzgarın alıp götürdüğü bir saman sapı gibidir vicdan. Çok değer veririm ona. Ortaya çıkan bu şiirsel tartışmayı geliştirmek isteseydim, saman çöpüne vicdandan daha çok önem verdiğimi eklerdim; çünkü saman çöpü onu yiyen öküz için yararlıdır"
Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim.

Bu kitabı yazan hakkında çok fazla bilgi yoktur. Kısaca anlatmak isterdim ama konunu dağıtmayayım. Sadece bu altkültüre hitap eden bir eserdir. Çoğu ünlü ve pöpüler kişi tarafından bile beğenilmiş ve saygı görmüştür. Örnek Andre Gide. Fransız'ın en ünlü edebiyatçılarından, nobel edebiyat ödülü almış birisi bile bu kitabı yazan için "Maldoror'un 6. şarkısını okuyunca kendi yapıtlarımdan utandım" demiş. Albert Camus da "Deli dahi" demiş. Gerçekten kutsal bir kitaptır :D Şiir kitabı diye bilinir, fakat içinde cebir yöntemi bile kullanılmıştır. Psikanaliz uzmanı diyorum ben bu kitabı yazana :)

Yeni konular

Geri
Yukarı