10. sınıf için tavsiyeler

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Okullar açılırsa 10. sınıfa geçtim. Sayısalım biraz iyi ama sözelim iyi değil, özellikle edebiyat hiç iyi değil. 10. sınıfta zorlanacağım konular ve tavsiyeleriniz nelerdir? Bu tatil zamanında hangi konuları çalışsam ön tekrar olarak 10 sınıfı daha iyi geçirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her derse önem vermelisin. Din kültürü dahi olsa. Çünkü sınavda din kültürü çıkacak. Yeni nesil 10. sınıf kitapları al. İngilizce için ben gerek duymuyorum. Ben ingilizceye hiç çalışmadım 36 aldım. Çok değil biraz uğraştım 95 e çektim. Matematik ortalamam 93.5. dokuzuncu sınıfta en zorlandığım ders matematikti. Hocanın her anlattığını dinlemedin. 10. sınıfa geçtim. Hocanın her anlattığını dinledim. O kadar yanlışım çıkıyordu ki hoca bir ara sorularıma bakmayı bıraktı. Tabi sonradan yardımcı oldu. Sene sonunda 93.5 ortalama ile bitirdim. Tüm derslerde soru bankası çözmek zorundasın. Felsefe ve din kültürü haricinde

Matematik için permütasyon kombinasyon falan bunları iyi anla. Alası binom ve olasılık.

Fonksiyon konusuna geldiğinizde konuyu iyi anla. Yoksa 11. Sınıftaki uygulamalar dersi ve 12. Sınıftaki limit türev integral logaritma gibi konularda başın ağrır.

Polinom denklem konularını da iyi bil. Denklemlerin seviye atlamış halleridir. Zor değillerdir.

Son olarak geometri. Üçgenin iyi olmazsa yapamazsın. Ben yapmamıştım. Allah deltoidin belasını versin.

FKB'yi tek çatıda anlatayım. Fizik mantık ve yoruma dayalıdır. Biraz görme işi. Elektrik dalgalar ve optik konularını iyi bil.

Biyoloji full ezber. 100 altında hiç almadım biyolojiden.

Kimya yarı sayısal yarı sözel. Oran orantı ve 4 işlem yeterlidir.

Diğer dersler full ezber. Tarih edebiyat din ezbere dayalıdır. Tarihte biraz mantık lazım. Ama yapacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı