10.sınıf için TYT soru bankası önerisi

Seradotwav

Megapat
Yer
Afyonkarahisar
Tamamının video çözümlü olmasını, orta zorlukta soruların bollukta olduğu, TYT için soru bankası arıyorum. Mümkünse "Temel-Orta-Zor" şeklinde olsun.

Aklımda Benim Hocam, Tonguç ve Aydın Yayınları var. Sizce nasıldır?

Bir de Aydın Yayınları ders föyü nasıl? Kullanan var mı?

Edebiyat ve sayısal dersler için istiyorum. Tarih ve coğrafyaya gerek yok. Ayrıca 10. sınıf için de tavsiye verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Aydın fizik, Orijinal ve Limit matematik var. Palme de kimya için öneriliyor bizim okulda.
Biyoloji olarak da Aydın öneriliyor. 10. sınıfta sana tavsiyem fonksiyonu iyi anlaman çünkü sonraki tüm sınıflarda fonksiyonun alt dalları trigonometri logaritma limit gibi konular işlenecek.

Hız ve Renk Fizik TYT odaklı yorum soruları çok var ve kolay-orta zorluk. TYT Matematik için 345 çözmen çok iyi olur ( Genel olarak kolay ama ÖSYM soruları iyi). TYT Kimya için ben karekök, bilgi sarmal, tonguç bitirdim bunların arasında karekök bence çok ideal. TYT Biyolojiye direk 3D ve Tonguç ile başlamıştım 3D kolay bir kitap alabilirsin.
Benim Hocam'ı hiç çözmedim şahsen. Onun dışında Aydın yayınlarını da deneyimlemedim.

Bende; Aydın fizik, Orijinal ve Limit matematik var.
Kolay-orta-zor diye mi gidiyor? Genel zorluk nasıl?
Hız ve Renk Fizik TYT odaklı yorum soruları çok var ve kolay-orta zorluk. TYT Matematik için 345 çözmen çok iyi olur (Genel olarak kolay ama ÖSYM soruları iyi). TYT Kimya için ben Karekök, Bilgi sarmal, Tonguç bitirdim bunların arasında Karekök bence çok ideal. TYT Biyolojiye direkt 3D ve Tonguç ile başlamıştım. 3D kolay bir kitap alabilirsin.
Benim Hocam'ı hiç çözmedim şahsen. Onun dışında Aydın Yayınlarını da deneyimlemedim.
Aslında 345 iyi olur benim için, temelimi daha da geliştirmiş olurum. Kimya olarak Palme şu an gayet iyi bence, ek kaynağa ihtiyacım olursa Tonguç bakacağım sanırım kimya için.

Biyoloji konusunda çok kötüyümdür. Sizce Tonguç mu daha iyi olur? Yoksa 3D mi? Ayrıca 3D'de soru çözüm videoları var mı tüm sorularda? Çap gibi sadece 10 soruda olmasın da. :rolleyes:

Bende şu an matematik olarak Çap var, çok değişik ve zor olduğu için çözemiyorum, lanetler okuyarak soru çözme stilini keşfettim.

Fizik, kimya ve biyoloji olarak Palme var. Edebiyat, tarih ve coğrafya için de Eğitim Vadisi var.

Kolay-orta-zor diye mi gidiyor? Genel zorluk nasıl?

Aslında 345 iyi olur benim için, temelimi daha da geliştirmiş olurum. Kimya olarak Palme şu an gayet iyi bence, ek kaynağa ihtiyacım olursa Tonguç bakacağım sanırım kimya için.

Biyoloji konusunda çok kötüyümdür. Sizce Tonguç mu daha iyi olur? Yoksa 3D mi? Ayrıca 3D'de soru çözüm videoları var mı tüm sorularda? Çap gibi sadece 10 soruda olmasın da. :rolleyes:

Bende şu an matematik olarak Çap var, çok değişik ve zor olduğu için çözemiyorum, lanetler okuyarak soru çözme stilini keşfettim.

Fizik, kimya ve biyoloji olarak Palme var. Edebiyat, tarih ve coğrafya için de Eğitim Vadisi var.
3D çok fazla önemli bilgi içeren soru barındırıyor. Tüm soruların video çözümü var ama inan ihtiyacın bile olmuyor. Tonguç'un da biyoloji kitabı bende var soru sayısı 3D' ye kıyasla çok az bence 3D almalısın.

Biyoloji kısmında kitaptan bile daha fazla işime yarayacak şey video çözüm, onsuz zor gibi. 😅

345 matematik nasıldır? Çözümleri var mı? Soru tiplerinden biraz daha detaylı bahseder misiniz?

Biyoloji kısmında kitaptan bile daha fazla işime yarayacak şey video çözüm, onsuz zor gibi. 😅

345 matematik nasıldır? Çözümleri var mı? Soru tiplerinden biraz daha detaylı bahseder misiniz?
345 Matematik Temel-Orta bir kitap. Çözümler 345'in sitesinde mevcut. Soru tipleri önce klasikten başlıyor sonra yavaş yavaş orta sorular en son OSYM tipi yeni nesil sorular var. Orijinal sorular kısmı da var ama ben oraları direk atlıyorum.

Geri
Yukarı