10. sınıf matematiğini bir türlü yapamıyorum

Orvenervel8641

Hectopat
Daha fazla  
Aslında LGS'ye girmeden önce başladı bu matematik sıkıntısı olayı ondan önceki senelerde hiçbir şey yoktu ama 8'e geçtiğimden beri matematik notlarım yerlerde. Aslında 2,92 yüzdelik dilimle alan okula girebildim ama sonra boşladım ve 9. sınıfı değişik bir şekilde 55 matematikle geçtim bu 10. sınıfa geçince çalışacağım dedim 1 ay oldu zaten okullar açılalı çalıştım ama öğretmen 1.üniteden quiz yaptı ve 7/20 😥 Öneriniz varsa belirtirseniz sevinirim şu matematiği toparlamam lazım yoksa fena sıkıntı yaratacak bana YKS’de Şimdiden teşekkürler.

Merak etme, bizim de yapamadığımız konular oluyor. Ama çalışınca halledilir. Hiç merak etme.
Sabır, sabır, sabır...

(Bu şekilde kaç konuyu hallettim bir bilsen.)

Önerin var mı peki? Kaç saat çalışayım? Gerçekten matematik dışında diğer derslerim ortalama üstü ama mat ortalama altı :(

Önerin var mı peki? Kaç saat çalışayım? Gerçekten matematik dışında diğer derslerim ortalama üstü ama mat ortalama altı :(
Matematik için yapacağın şey, testini unutmamak. O testten alacağın maksimum faydayı alacaksın. Yani şöyle, doğru cevapladığın soruları bi' kenara at. Kafadan cevap vermediysen o sorular artık senin için önemsiz olsun. Sen yapamadığın sorulara üç hak ver. Bir kez yapmayı dene, olmadı mı, o soruya zaman tanı. Bir daha ki sefere yine dene, olmadı mı, yine zaman tanı. Bir daha ki sefere yine yapamazsan anla ki senin eksiğin var, bilenden yardım al. Gerekirse video çözüme git.

Ben bu taktiği kullanıyorum. Deneyebilirsin.

@Orvenervel8641, Karekök Yayınları'nın "Matematik 0" isminde bir kitabı var. En baştan alarak TYT konularını(9 ve 10. sınıf matematiği) öğrenmenizi sağlıyor. Eğer gerçekten kötüyseniz iyi bir başlangıç olabilir. Üniversite sınavına hazırlanan ancak matematik temelleri zayıf olan arkadaşlarım bayağı memnunlar.

9. sınıf konuların iyicene bilmiyorsan zaten 11 ve 12'yi hiç yapamazsın. Onların hepsinin temeli 9. sınıf matematiğin de yatıyor. Dershane gibi bir yere gidip konuları 0'dan görmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı