10. sınıfa geçerken eksikler nasıl kapatılır?

v1ncent

Hectopat
Uzaktan eğitim sağ olsun çoğu kişide olduğu gibi 9. sınıfta bol bol eksiğim var, tamamlamaya çalışıyorum fakat çok az bir süre kaldı okulların açılmasına. Sizce hangi konuları bitirmeliyim? Hepsini kapatmasam, sadece önemli derslerin üstüne gitsem sıkıntı olur mu?

Tamamlamana gerek yok kanka tekrar edeceklerdir.
Tekrarın hocaya bağlı olduğunu düşünüyorum müfredat neyse onu işler tekrar etmek zorunda değil. Sonuçta bu dersler online olarak işlendi girmek senin insiyatifindeydi girmediysen hocanın suçu değil. Durmunuz varsa özel ders alabilirsiniz hocam 9. sınıf önemli bir nevi temel gibi onun üstüne koyarak ilerliyorsunuz üst sınıflarda.
Ayrıca hocam bu zamana kadar konuları tekrar etmek için aklınız neredeydi? Zaten kaç gün kaldı okulların açılmasına yetiştiremezsiniz.

Hocam açık konuşmak gerekirse çok kısıtlı süreniz kalmış biraz zor. Okul açılınca hocalarınızdan rica edin derim. İyi forumlar.

Bende aynı durumdayım. Matematik ve fizik konularına bakın. Ben öyle yapıyorum. Şu an için sadece matematiği bitirdim. Artık fizikte de ne kadar yetiştirebilirsem.

Uzaktan eğitim sağ olsun çoğu kişide olduğu gibi 9. sınıfta bol bol eksiğim var, tamamlamaya çalışıyorum fakat çok az bir süre kaldı okulların açılmasına. Sizce hangi konuları bitirmeliyim? Hepsini kapatmasam, sadece önemli derslerin üstüne gitsem sıkıntı olur mu?
Fizik dersini gözünde büyütme, YKS sınavında sadece 10 soru çıkıyor. Matematik ve Türkçe ise 40 soru çıkıyor diye hatırlıyorum. Yani fiziğe hiç çalışma demiyorum kesinlikle, fakat ezber bir ders değil diye daha önemli derslere abanmamak hata olurdu bence. 10. sınıfta TYT Matematik ve TYT Problemler TYT Paragraf kitapları çözmek bana daha mantıklı geliyor. Diğer TYT derslerin hepsini 11. sınıfın yazında halledersin. Ezber dersler olduğu için ne kadar geç o kadar iyi.

Geri
Yukarı