10.sınıfa geçişte 9.sınıf konularını bilmemek

Sana önerim TYT bitir boş ver rehber matematiğin kampı var 49 günde bitiriyor. Ben ona başladım. Ayrıca hiçbir şey için geç değil.12.sınıfta çalışmaya başlayıp da başaran çok bu kadar kasma 11.sınıfta başlasan programa çok rahat kazanırsın.

Kimya'da Etkileşimler,
Fizik'te Kuvvet ve Hareket, İç-Güç-Enerji, Madde ve Özellikleri,
Biyoloji'de Hücre
Matematik'te Mutlak Değer, Üslü-Köklü Sayılar, Oran-Orantı ve Geometri
Bu arkadaşın yazdıklarını yapsan genel olarak tekrar için yeterli olur. Dokuzuncu sınıfta en zor konular bunlardır. Diğerlerini okuyup bile aklında tutabilirsin.

Kimya'da etkileşimler,
Fizik'te kuvvet ve hareket, iç-güç-enerji, madde ve özellikleri,
Biyoloji'de hücre.
Matematik'te mutlak değer, üslü-köklü sayılar, oran-orantı ve geometri.
Bu konulara özellikle zaman ayırman ve halletmen lazım. Hepsi 10.sınıfta karşına çıkacak mı hayır, ancak 9.sınıfın en önemli konuları bunlar denilebilir. Üçgenleri kesinlikle çalışmalısın. Yoksa 10.sınıfta zorlanırsın.
Abi,harbi diyorum bak adamsın .Sen adamsın bak harbisinden adamsın.

Kimya'da etkileşimler,
Fizik'te kuvvet ve hareket, iç-güç-enerji, madde ve özellikleri,
Biyoloji'de hücre.
Matematik'te mutlak değer, üslü-köklü sayılar, oran-orantı ve geometri.
Bu konulara özellikle zaman ayırman ve halletmen lazım. Hepsi 10.sınıfta karşına çıkacak mı hayır, ancak 9.sınıfın en önemli konuları bunlar denilebilir. Üçgenleri kesinlikle çalışmalısın. Yoksa 10.sınıfta zorlanırsın.
Kral selamlar 10. Sınıfta trigonometri var mı? Çalışayım mi? Çoğu arkadaş 10'da yok diyor

Rica ederim dostum iyi çalışmalar.
Hocam çok geçmiş ama yazdıklarınızı gördüm
11'e geçtim 10.sınıf matematiğim gayet iyi geometri konusunda her sabah geometri çözüyorum dörtgenlerim iyidi zaten bi üçgenler var
Kimya 11 konularını dershane ile erkenden görüyorum ve gerçekten 9,10 gerektiriyor ve ben zorlanıyorum kimyada 9 ve 10 da derslere çok yoğunluk vermedim nasıl halledebilirm sizce?
Biyolojide TYT bilgim var konuları hatırlıyorum biraz çalışma ile bile oturur hepsi
Fizikte ise dedigim gibi kimyada olan şey var 9 ve 10 ağırlık vermedim ama 11 fizigi gayet kolay ve rahat yaptım daha tabi şuan bağıl hareketteyiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı