10.sınıfa geçişte 9.sınıf konularını bilmemek

c137exe

Hectopat
Selamlar arkadaşlar ben 10. sınıfa geçtim ve 9. sınıfa dair pek bir şey bilmiyorum. Ortalamam 80 ama tek bir üniteden sınavlar yapılıyordu zaten. 9. sınıfın üstünde pek durmadan temel noktaları aklımda kalacak şekilde geçsem ve 10. sınıfa iyi bir şekilde hazırlanıp 10. sınıfın yazınca TYT kassam nasıl olur? Tecrübeli olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Selamlar arkadaşlar ben 10. sınıfa geçtim ve 9. sınıfa dair pek bir şey bilmiyorum. Ortalamam 80 ama tek bir üniteden sınavlar yapılıyordu zaten. 9. sınıfın üstünde pek durmadan temel noktaları aklımda kalacak şekilde geçsem ve 10. sınıfa iyi bir şekilde hazırlanıp 10. sınıfın yazınca TYT kassam nasıl olur? Tecrübeli olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Aynı durumdayız hocam...

Kimya'da etkileşimler,
Fizik'te kuvvet ve hareket, iç-güç-enerji, madde ve özellikleri,
Biyoloji'de hücre.
Matematik'te mutlak değer, üslü-köklü sayılar, oran-orantı ve geometri.
Bu konulara özellikle zaman ayırman ve halletmen lazım. Hepsi 10.sınıfta karşına çıkacak mı hayır, ancak 9.sınıfın en önemli konuları bunlar denilebilir. Üçgenleri kesinlikle çalışmalısın. Yoksa 10.sınıfta zorlanırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimya'da etkileşimler,
Fizik'te kuvvet ve hareket, iç-güç-enerji, madde ve özellikleri,
Biyoloji'de hücre.
Matematik'te mutlak değer, üslü-köklü sayılar, oran-orantı ve geometri.
Bu konulara özellikle zaman ayırman ve halletmen lazım. Hepsi 10.sınıfta karşına çıkacak mı hayır, ancak 9.sınıfın en önemli konuları bunlar denilebilir. Üçgenleri kesinlikle çalışmalısın. Yoksa 10.sınıfta zorlanırsın.

Teşekkür ediyorum. Not aldım çalışmaya başlıyorum.
Aynı durumdayız hocam...

Uzaktan eğitim bitirdi bizi... Tam manasıyla 1-0 geriden başladık. Tüm lise öğrencileri dahil.

Moralini bozma daha önünde çok zamanın var arkadaş belli konuları yazmış onlara şimdiden çalışırsan her şeyi halledersin rahat ol.

Aynı zamanda dil kursunada gitmeyi düşünüyorum. 10. sınıfı iyi geçirdiğim ve konuları aklıma kazıdığım bir seneryoda hem TYT hem de dil kursu sıkıntı çıkartır mı?

Çok çıkaracağını düşünmüyorum ama ben üniversite hazırlıkta dil öğrenmeyi tercih ederim ancak gene de dil kursu faydalı olacaktır.

Geri
Yukarı