Çözüldü 10. sınıfta baraj dersten kalınırsa ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thearlk146

Hectopat
Makaleler
1
Bilişim bölümünde okuyorum. Notlarım iyi fakat baraj ders notum kötü. Eğer baraj dersten kalırsam sınıfta mı kalıyorum, yoksa 2 dönem ortalaması alınıp öyle mi geçiyorum, yoksa sorumlu olarak mı geçiyorum, yoksa sınıf tekrarı mı?

Çözüm
Doğrudan sınıf geçme
MADDE 57
- (1) (Değişik cümle:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

a) Tüm derslerden başarılı olan,
b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan
öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

(2) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

İki dönemin ortalaması alınır, onun dışında ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre sınıf geçme şartı bu. Baraj dersten yıl sonuna göre kalırsanız sorumluluk sınavına girersiniz.
Doğrudan sınıf geçme
MADDE 57
- (1) (Değişik cümle:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

a) Tüm derslerden başarılı olan,
b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan
öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

(2) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

İki dönemin ortalaması alınır, onun dışında ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre sınıf geçme şartı bu. Baraj dersten yıl sonuna göre kalırsanız sorumluluk sınavına girersiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı