10. sınıfta çalışamamak

Wenlyd

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 10. sınıfım ders calisasim geliyor ama konularda eksiklerim var bayağı çalışmaya başlayınca bilmediğim için yapamıyorum ama yapmam lazım YKS'ye az kaldı 9. sınıf 10. sınıf nasıl kapatırım nasıl eksiklerimi duzeltirim ders çalışmaya nasıl baslayabilirim kendimi nasıl motive edeceğimi bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Masaya oturuyorum herhangi bir kitabı alıp çözmeye başlıyom yapamadığım yerler fazla gelince kapatıp dışarı cikiyorum
Nasıl calisman gerektigini planla once. Sonra o konulari kucult. Mesela sen matematik'te fonksiyonlar çalisacaksin, direkt olarak: "Şu fonksiyonları bitireceğim." degilde, "Şu testlere çalışacağım." gibi düşün. Konuyu tekte anlaman mumkun degil zaten, matematik bol soru cozme, fizik mantigi anlama ve diger dersler ise tamamen tekrar yapman ve soru cozmen onemli. Yani butun dersler aslinda tamamen anlayabilmek icin uzerine belirli bir miktar soru cozup belirli bir miktar tekrar yapman gerekiyor.

Nasıl calisman gerektigini planla once. Sonra o konulari kucult. Mesela sen matematik'te fonksiyonlar çalisacaksin, direkt olarak: "Şu fonksiyonları bitireceğim." degilde, "Şu testlere çalışacağım." gibi düşün. Konuyu tekte anlaman mumkun degil zaten, matematik bol soru cozme, fizik mantigi anlama ve diger dersler ise tamamen tekrar yapman ve soru cozmen onemli. Yani butun dersler aslinda tamamen anlayabilmek icin uzerine belirli bir miktar soru cozup belirli bir miktar tekrar yapman gerekiyor.
Yapamamaktan korkuyorum o kadar eksik varmı 9. Sınıf ztn yok 10. Sınıfta da yazılı günleri gelmeden 1 gün önce çalıştım hep acaba 9 dan başlayıp 10 a kadarmi çalışsam nasıl bişey yapabilirim ders çalışmaya başlıyorum bazen direk başım ağrıyor hiç calisasim gelmiyor
Meraktan soruyorum YKS hedefin nedir ?
Bolum olarakmi

Geri
Yukarı