Çözüldü 10. sınıfta matematikten kalınca sorumluluk sınavına girilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mburaktekin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar, 10. sınıfım ve bu dönem matematikten kaldım. Kaldığım tek ders matematik. Yıl sonunda sorumluluk sınavı olur mu?

Çözüm
Tüm derslerin ortalaması 50 nin üzerinde ise matematikten kalsan dahi sorumluluk sınavına girmiyorsun. Baraj dersi edebiyattır edebiyatta 50 nin altında kalma ve tüm derslerin ortalaması 50 nin altında olmasın yeter.
Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması
MADDE 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Tüm derslerin ortalaması 50 nin üzerinde ise matematikten kalsan dahi sorumluluk sınavına girmiyorsun. Baraj dersi edebiyattır edebiyatta 50 nin altında kalma ve tüm derslerin ortalaması 50 nin altında olmasın yeter.

Çözüm
Tüm derslerin ortalaması 50'nin üzerinde ise matematikten kalsan dahi sorumluluk sınavına girmiyorsun. Baraj dersi edebiyattır edebiyatta 50'nin altında kalma ve tüm derslerin ortalaması 50'nin altında olmasın yeter.

Sadece matematik ortalaması 50'nin altında olsa kalmıyor muyuz? Sorumlu olmadan mı geçiyoruz.

Sadece matematik ortalaması 50'nin altında olsa kalmıyor muyuz? Sorumlu olmadan mı geçiyoruz.
"Tüm derslerin ortalaması 50 nin üzerinde ise" demek tüm derslerin notlarını toplayıp ortalaması 50 nin üzerinde ise sorumlu olmadan geçiyorsun. "Edebiyat hariç" edebiyatın 50 nin üzerinde olmak zorunda.

"Tüm derslerin ortalaması 50'nin üzerinde ise" demek tüm derslerin notlarını toplayıp ortalaması 50'nin üzerinde ise sorumlu olmadan geçiyorsun. "edebiyat hariç" edebiyatın 50'nin üzerinde olmak zorunda.

Edebiyat 1. sınavdan 60 2. sınavdan 35 aldım edebiyat ortalamam ise 47.5 sözlü notu ile 51 olursa geçiyor muyum edebiyat dersinden?

sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması.
Madde 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Geçen yıl 7 dersten kalmıştım sınıfı sorumlu geçtim bu senede şu anlık 10 ders zayıfım var inşallah kalmam. :D

Geri
Yukarı