10. sınıfta özürsüz devamsızlık 20 gün olursa sınıfta kalınır mı?

Yani ben her türlü kaldım öyle mi
Peki ya şu 60 gün mevzusu
Ancak aşağıda sayacağımız bazı özel durumlarda bu süre 60 güne kadar uzayabilir. Bu süreyi aşan öğrenciler, başarı durumları ne kadar iyi olursa olsun derslere devam edemez ve bir sonraki öğretim yılında aynı sınıfı tekrar ederler.

Özür durumlarına dair mevzuattaki açıklama ise şu şekildedir:

• a ) Üniversite, eğitim ve araştırma ya da tam teşekküllü devlet hastanelerinde sürekli tedavi görmek durumunda olan öğrenciler ya da organ nakli gerektiren bir hastalığı olan öğrenciler,
  • b) Tam zamanlı kaynaştırma yoluyla eğitim gören öğrenciler,
  • c) Özel eğitim meslek liselerine kayıt yaptıranlar,
  • d) EGM’nin yayınladığı resmi raporlara göre korunan ya da bakım altına alınan öğrenciler
  • e) Tutuklu öğrenciler

Hocam neden gelen geçen bunu yazıyor. Lütfen bilginiz yoksa yazmayın. Devamsızlıklar silinmez sadece özürsüzden özürlüye çevrilir ki arkadaşın devamsızlığı fazla olduğu için hiçbir türlü kurtarmıyor.

Benim zamanımda bayağı bir devamsızlığım vardı velime söyledim sildirdiler ( özürlüye çevirdiler anlamında)

M

Müdür le konuşsam peki bazı özel durumlarda 30 gün 60 çıkarılıyormuş öyle yazıyor İnternete

Yani sıfırlama diye bieşy var sadece benim müdürü ikna etmem lazım öyle mi doğru mu anladım
Müdürle konuşma ile değil, sağlık sorunlarında 60 güne çıkarılır. Onun için ise heyetten rapor alıp onaylatmanız gerek. Bu durumlar harici sınıfta kaldınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı