10. sınıfta okul bırakılır mı?

LynxC

Hectopat
Merhabalar. 3 gündür günlerim bomboş geçiyor. Okulda hocalar ders anlatıyor ama bir şey anlamıyorum. Zaten hayatımda işe yarayacak şeyler değil. Okuldaki kişileri de sevmiyorum. 6. sınıftan beri yazları babamın yanında çalışıyorum. İşi az çok öğrendim. Parası da iyi, zor da değil. Okul açılmadan önce de bunu düşünüyordum. Okulu bırakıp işi öğrenmek, işte çalışmak. Okuldan 3 günde bıktım. Önceden derslerim iyiydi. Ama şu an hiç okula gitmekte, ders çalışmakta istemiyorum.
Akıl verir misiniz?

Merhabalar. 3 gündür günlerim bomboş geçiyor. Okulda hocalar ders anlatıyor ama bir şey anlamıyorum. Zaten hayatımda işe yarayacak şeyler değil. Okuldaki kişileri de sevmiyorum. 6. sınıftan beri yazları babamın yanında çalışıyorum. İşi az çok öğrendim. Parası da iyi, zor da değil. Okul açılmadan önce de bunu düşünüyordum. Okulu bırakıp işi öğrenmek, işte çalışmak. Okuldan 3 günde bıktım. Önceden derslerim iyiydi. Ama şu an hiç okula gitmekte, ders çalışmakta istemiyorum.
Akıl verir misiniz?
Öncelikle iyi günler . Korona işte hocam 😂 bence yolunuzu şimdiden seçin okuyacaksınız derslerinize asılın ( biliyorum pek kolay değil ama ) . Yok okumam diyorsanız babanıza anlatın durumu yanlışım yoksa babanizin mesleğini az çok biliyorum demiştiniz . Dahada öğrenmeye çalışın , Allah yar ve yardımcınız olsun, saygılarımla selamlıyorum...

Bu devirde üniversite bitirmeyeni adam yerine koymuyor insanlar liseyi bırakacağım diyorsun okumak istemiyorsan gerekirse açık liseye geç ama diplomanı al bir şekilde.

Benim oturduğum yerde okulu bırakan birkaç tanıdığım var. Birisi kendi sınıf arkadaşım 9. sınıfta kaldı diye bıraktı okulu gitti. Şimdi kendisi aval aval dolaşıyor. Bir tane de bir abi var otuzlu yaşlarda. O da bırakmış. Her görüştüğümde "Keşke bırakmasaydım, aptallık ettim." diye üzülüyor ve şimdi açıktan bitirmeye çalışıyor. Siz de bırakmayın. Zaten 2 seneniz kalmış, ileride çok üzülürsünüz.

Gerekirse okulu değiştir ama okulu bırakma. Ülkede zaten yeterince eğitimsiz ve cahil insan var. Tek umudumuz gelecek nesiller. Üniversite okumanın sana katacağı bilinci başka yer katamaz. Meslek edinmek için değil, sadece bilinçli bir birey olmak için bile okula gidilir. Çok büyük yanlış yaparsın. O yüzden okulu bırakmayı aklından çıkartmanı tavsiye ederim.

Akıl verir misiniz?
Hedefin yok, amacın yok ve ders çalışma alışkanlığı edinememişsin. Tembel duygularını bastıramıyorsun bu yüzden de ne derse odaklanabiliyorsun ne okula gitmek gibi seni konfor alanından çıkaran işler yapabiliyorsun. Kendini zorlayacaksın, masa başına oturup ders çalışacaksın başka çaresi yok. Disiplin zamanla ve zorluklarla oluşan bir şey, zorluk görmezsen nasıl gelişebilirsin ki?

Dostum ne kadar maaş alırsan al lise bile bitirmediysen işçi olursun en fazla, en kötü 2 yıllık üniversite okumalısın bence unutma işçiler yapar mühendis imzayı atar.

Herkes okuyup memur olacak değil. Çalışacak bir iş varsa ve eğer derslerde anlamıyorsan bırakabilirsin.

Üniversite hadi neysede.
Lise cidden şart, açıktan ya da giderek bir türlü bitir yoksa adam olamazsın cidden.
Ama geleceğini garantiye alacaksa bu iş o zaman sen bilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı