10. sınıfta sınavlardan düşük aldım

kwartz

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, 10. sınıfa gidiyorum ve gerek okuduğum lise gerek bundan önce ki notlarım ile başarılı bir öğrenci sayılırım. 2. sınavlara kadar 87 ortalamam olmasına rağmen 2. sınav döneminde kafam toplu değildi, hayatımda çok fazla dert ve sıkıntı ile 2. sınav haftasına girdim. İlk sınavından 85 aldığım edebiyatın 2. sınavından 50 almanın şokunu henüz atlatamamışken matematikten de 20-30 arası bir sonuç bekliyorum. Edebiyat sınavının sonucunu babamla konuştuğumda bir kereden bir şey olmayacağını söyleyip beni teselli etse de en önemli dersten 20 ya da 30 almam onu fazlasıyla üzecektir diye düşünüyorum.

Hem aileme nasıl açıklayacağım, hem kendim nasıl kabulleneceğim konusunda çok endişeliyim. Sizce ne yapabilirim?

Hayatının sonu değil. 1 Dersten kalsan bile sadece belge alamazsın (Edebiyat dışında). Daha 2. dönemi var bunun ve bir zaman sonra ne kadar saçma şeylere üzmüşüm kendimi diyeceksin kendi kendine. Derslerin düzeltilebileceğini, sağlığın ne kadar önemli olduğunu, arkadaşlıkların seni hayata bağlayan etkenlerden biri olduğunu göreceksin.

Son düzenleme:
Okul sınavlarını takma kafaya. Benim 70 diploma puanım vardı. Sınavda 3k olmuştum. Çok önemli değil okul sınavları. Test - ygs lys odaklı çalış.

Öncelikle merhaba, 10. sınıfa gidiyorum ve gerek okuduğum lise gerek bundan önce ki notlarım ile başarılı bir öğrenci sayılırım. 2. sınavlara kadar 87 ortalamam olmasına rağmen 2. sınav döneminde kafam toplu değildi, hayatımda çok fazla dert ve sıkıntı ile 2. sınav haftasına girdim. İlk sınavından 85 aldığım edebiyatın 2. sınavından 50 almanın şokunu henüz atlatamamışken matematikten de 20-30 arası bir sonuç bekliyorum. Edebiyat sınavının sonucunu babamla konuştuğumda bir kereden bir şey olmayacağını söyleyip beni teselli etse de en önemli dersten 20 ya da 30 almam onu fazlasıyla üzecektir diye düşünüyorum.

Hem aileme nasıl açıklayacağım, hem kendim nasıl kabulleneceğim konusunda çok endişeliyim. Sizce ne yapabilirim?

Bende 10. sınıf öğrencisiyim. Aynısını bende yaşıyorum diyebilirim. Seni mutlu edecek aktivitelerde bulunman, sözlü ve performans açısından yapabileceğin şeylerin farkında varırsan derslerden hem geçer hem de ortalamanı yükseltebilirsin. Ailen konusunda bir şey diyemem ama onlara senin döneminde bunların normal olduğunu ve düzeltebileceğini söylemen yararlı olacaktır.

Sözlü notları da önemli, hocalarınla konuşabilirsin. Hocam, ikinci sınavlara kafamı toplayarak çalışamadım, üzgünüm şeklinde belirt. Eğer iyi ve sorumlu bir öğrenciysen sözlü notunda bir güzellik yapabilirler.

Geri
Yukarı