10. sınıfta YKS için çalışmaya başlamak

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Günaydın sevgili sosyal üyeleri. Ben şu anda 9. sınıfa gidiyorum. 10 sınıfta YKS sınavına başlamak için geç olur mu? Bir de benim zamanıma kadar hala YKS olur mu, yoksa sistem değişir mi? O kadar çalışıp bir anda sistemin değişmesi zoruma gider. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,
Sistem değişse bile gene aynı olur. Sadece adı değişir, o kadar yani sistem değişse bile sen gene Türkçe ve Matematik gibi dersleri yapmak zorunda olursun. Onun dışında ben senin yerinde olsam şimdiden az az matematiğe asılırdım, matematiğin önemini anlatmama gerek yok.

Yani ben son sene akıllandığım için 1-2 sene mezuna bırakmak ve dershaneye gitmek zorunda kalıyorum, senin şu anda düzenli olarak günde 2-3 saat ders çalışman yeterli olacaktır. Dershaneye gitmeden bile yapabilirsin daha vaktin çok 😁👍
YKS için en önemli sınıflar 10. ve 12. sınıflardır. 10. sınıfı sakın boş geçme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani ben son sene akıllandığım için 1-2 sene mezuna bırakmak ve dershaneye gitmek zorunda kalıyorum senin şu anda düzenli olarak günde 2-3 saat ders çalışman yeterli olacaktır dershaneye gitmeden bile yapabilirsin daha vaktin çok 😁👍
YKS için en önemli sınıflar 10. ve 12. sınıflardır 10. sınıfı sakın boş geçme.

2 saat kalkmadan çalışmak yeterli 3 saat sıkar.

2 saat ders çalışmaya başlayanlar için idealdir.
Zaten daha sonra 2 saatin yetersiz olduğunu anlayıp süreyi kendin uzatıcaksın 😁😁

Tabii orası öyle LGS döneminde 2 kat çalışıyordum ama bu YKS hem daha 3 sene var yormadan böyle yavaş yavaş acıtmadan çalışmak daha iyi.

Tabii orası öyle LGS döneminde 2 kat çalışıyordum ama bu YKS hem daha 3 sene var yormadan böyle yavaş yavaş acıtmadan çalışmak daha iyi.

LGS ilk benim dönemimde değişti.
8. sınıflar için gerçekten çok ağır bir süreç YKS sabır ve çaba gerektiren sınavdır. Sadece bilmen yeterli olmaz. Benim gibi son seneye bırakanlar zaten umutlarını kestiler ya da giricekleri üniversitenin onlar için bir önemi yok senin şu anda zamanın var düzenli ve kendini yıpratmadan yapabilme şansın var ama hedefin yüksekte değilse tabii.

LGS ilk benim dönemimde değişti.
8. sınıflar için gerçekten çok ağır bir süreç YKS sabır ve çaba gerektiren sınavdır. Sadece bilmen yeterli olmaz. Benim gibi son seneye bırakanlar zaten umutlarını kestiler ya da giricekleri üniversitenin onlar için bir önemi yok senin şu anda zamanın var düzenli ve kendini yıpratmadan yapabilme şansın var ama hedefin yüksekte değilse tabii.

Hedefim her zaman yüksektir elimde imkan varken niye kötüsünü düşüneyim deli miyim ben🤨🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı