10 TL'ye SSL Sertifikası Önerisi

emre53xx

Decapat
Daha fazla  
Meslek
ogrenci
Aylık 10 TL cıvarı SSL sertifikası alabılecegım herhangı bır hostıng sıtesı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
10 TL'ye çok zor.
CloudFlare ile ücretsiz kullanabilirsiniz.

Ücretsiz kullanman da mümkün. "let's encrypt" oldukça başarılıdır ve çoğu büyük şirket bu girişimi desteklemektedir ve kendi projelerinde yer vermektedirler. 1 yıllık değil 3 aylık olarak veriyor, 3 ayın sonunda yenileme yapıp tekrar devam ediyorsun. Türkiye'de bir çok eticaret siteside bunu kullanmakta. Bilgin olsun.

SSL Sertifikası ile Güvenlik | İsim Tescil alternatif olarak 5$a bu ssl mevcut, isimtescil'in kendi ürünü.

SSL sertifikası mı lazım hosting mi lazım? İçerikte hosting sorduğunuz için başlığı hosting yaptım. SSL ile Hosting aynı şey değil. Birisi (SSL) alan adında HTTPS elde etmenizi sağlayan bir sertifika, diğeri ise (Hosting) site barındırma hizmeti.

SSL sertifikası Let's Encrypt ile ücretsiz.

İsimtescil pek önermem...
3 ayın sonunda yenileme yapıp tekrar devam ediyorsun.

Ya da cPanel'de otomatik yenileme özelliğini devreye sokup uğraşmıyorsunuz.

SSL sertifikası mı lazım hosting mi lazım? İçerikte hosting sorduğunuz için başlığı hosting yaptım. SSL ile Hosting aynı şey değil. Birisi (SSL) alan adında HTTPS elde etmenizi sağlayan bir sertifika, diğeri ise (Hosting) site barındırma hizmeti.

kucuk bır web sıtem var bunun ıcın ssl arıyom en fazla 30 tl lık arıyom sıteme her gırısımde guvenlı dıgıl hatası gormek ıstemıyom

Bazı Hosting providerlar dediğiniz özelliği kapatıp cpanel sunuyor. Shell access'li paketleri tercih etmeniz için yükseltmeye zorlayan providerlar da var. Arkadaşın hosting'i de büyük ihtimalle ucuzcu bir siteden alınmadır, o yüzden arkadaşta o özellik olmayabilir. Bu yüzden 3 ayda bir yenileme kısmını belirttim, eksik bilgi vermemek adına. Benim elimde de Let's özelliği kapalı hosting ve reseller mevcut oradan biliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı