10 yıl önce Intel mi AMD mi öndeydi?

NVİDİA sadece ekran kartı odaklı çalıştığı için fark atıyor AMD'ye ve sürekli oyunculara hitap eden güncelleştirmeler, özellikler sunuyor. DLSS dediğimiz olay işi bambaşka boyuta taşıdı.

Her türlü bize geçiriyorlar :D
recep ivedik.gif

Intel öndeydi. Rakipsiz ve tekelleştiği bir dönemdi ki hâlâ daha o dönemden kazanç sağlamakta. Son iki yılda AMD tarafının bastırmasıyla tahtı sallanmaya başladı ki kendileri de kabul etti.

AMD'nin NVİDİA'nın karşısında durmasını çok istiyorum böyelikle fiyatlarda düşüş görmemiz garanti.
Söylediğiniz şey mümkün değil şuan için. NVIDIA GPU pazarını çok iyi kontrol ediyor. Ayrıca arkadaşın dediği gibi NVIDIA ürünler sürücü ve optimizasyon anlamında AMD'den onlarca adım önde.

Peki kaç yıllarından sonra sallanmaya başladı Intel'in tahtı?
Daha hala çok sallandığı söylenemez. Bu tabloda gitgide azalmasına rağmen ciddi bir kesim hala daha Intel almaya devam ediyor ve bu muhtemelen 2 yıl daha sürece. NVIDIA'da cpu çıkardığında asıl ortalık kızışacak gibi.

Dosya Ekleri

• 2021-04-17 (4).png
    2021-04-17 (4).png
    20 KB · Görüntüleme: 22
Söylediğiniz şey mümkün değil şu an için. NVIDIA GPU pazarını çok iyi kontrol ediyor. Ayrıca arkadaşın dediği gibi NVIDIA ürünler sürücü ve optimizasyon anlamında AMD'den onlarca adım önde.

Aynende öyle. NVIDIA'nın 1.liği vermek gibi niyeti yok sürekli çalışıyorlar oyun mu çıktı hemen ona göre optimize edilmiş bir sürücü geliyor, sürekli oyunların bel kemiği olan kart ile performans nasıl artar sorusu ile ilerliyorlar DLSS bunun kanıtı.

Aynende öyle. NVIDIA'nın 1.liği vermek gibi niyeti yok sürekli çalışıyorlar oyun mu çıktı hemen ona göre optimize edilmiş bir sürücü geliyor, sürekli oyunların bel kemiği olan kart ile performans nasıl artar sorusu ile ilerliyorlar DLSS bunun kanıtı.
Haklısınız, NVİDİA'a güçlü bir rakip yenmek kolay olmaz.

Geri
Yukarı