Intel mi, AMD mi?

Batuhan0088

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evim de Ryzen 5 7600X kullanıyorum. Kardeşim de Ryzen 5 5600X var. Kayınçoya yeni PC aldık. Intel 12100F kullanıyor. Bende yok diye midir bilemiyorum, Intel sanki daha akıcı, daha rahat, daha profesyonel bir işlemciymiş gibi geliyor. Teknik olarak aralarında fark var mıdır, bilmiyorum. Ama sanki Intel daha optimize çalışıyor gibi geliyor. Kullanırken daha akıcı ve göze hoş geliyor. Bunun teknik bir açıklaması var mıdır? Yoksa bana mı öyle geliyor.

Aynı fiyat, aynı performans, aynı güçte olan 2 işlemci arasında kalsaydınız hangisini seçerdiniz. Intel X işlemciyi mi? AMD X İşlemciyi mi?

Evim de Ryzen 5 7600X kullanıyorum. Kardeşim de Ryzen 5 5600X var. Kayınçoya yeni PC aldık. Intel 12100F kullanıyor. Bende yok diye midir bilemiyorum, Intel sanki daha akıcı, daha rahat, daha profesyonel bir işlemciymiş gibi geliyor. Teknik olarak aralarında fark var mıdır, bilmiyorum. Ama sanki Intel daha optimize çalışıyor gibi geliyor. Kullanırken daha akıcı ve göze hoş geliyor. Bunun teknik bir açıklaması var mıdır? Yoksa bana mı öyle geliyor.

Aynı fiyat, aynı performans, aynı güçte olan 2 işlemci arasında kalsaydınız hangisini seçerdiniz. Intel X işlemciyi mi? AMD X işlemciyi mi?

Bana kalırsa Intel alırsın rahatına bakarsın hocam AMD biraz daha fiyat performans olabilir. İntel X işlemciyi seçerim.

Kullanım amacı oyun ise AMD alınmalı. Özellikle 3D uzantılı işlemcileri tercih edin.

Bana kalırsa Intel alırsın rahatına bakarsın hocam AMD biraz daha fiyat performans olabilir. Intel X işlemciyi seçerim.

AMD anakart avantajı var ve bence en iyi işlemci markası.

AMD. Senin için bir şey diyemem.

2 işlemciyi de kullandığım için soruyorum. Size de öyle geldi mi bilmiyorum. Intel bana daha optimize çalışıyormuş gibi geliyor. AMD biraz daha kütük gibi geliyor.

Aynı NVIDIA DLSS teknolojisinde olduğu gibi, DLSS görselleri çok iyi düzenliyor. AMD FSR biraz daha bulanıklık hissiyatı veriyor.

AMD anakart avantajı var ve bence en iyi işlemci markası.

Merhaba, ne gibi bir anakart avantajı sunuyor, uzun sürede nasıl bir avantaj sağlıyor arkadaşlar. Yeni PC toplamaya çalışıyorum. Ortalama 60k bütçe için 4070 Ti ile AMD Ryzen 5 7600X öneriliyor ancak sanırım AMD çok ısınıyormuş. Bu işlemci veya başka işlemci ile anakart ve bir soğutucu önerebilir misiniz?

Merhaba, ne gibi bir anakart avantajı sunuyor, uzun sürede nasıl bir avantaj sağlıyor arkadaşlar. Yeni PC toplamaya çalışıyorum. Ortalama 60k bütçe için 4070 Ti ile AMD Ryzen 5 7600X öneriliyor ancak sanırım AMD çok ısınıyormuş. Bu işlemci veya başka işlemci ile anakart ve bir soğutucu önerebilir misiniz?
Yeni konu açarsanız forum da ki arkadaşlar yardımcı olur.

Geri
Yukarı