10 yıl sonra Türkiye ne durumda olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yap, işlet ve devret sistemler için ödenmesi gereken gelirler 2070 kadar sürüyor. Bunların borçlarını ödeyerek gelişmeye çalışacağız. Olacak başka bir şey yok. Bu arada çoğu döviz ile yapıldı. Amerikan senatosu S-400 için ağır yaptırımlar yaparsa işimiz iş.

Umarım şu hükümet bir daha seçilmezde getirisi olmayan ve cahillerin gözünü boyuyan beton yatırımları son bulur.

En basit örnek İstanbul trafik düzeltmek için beton yapmayın. Çok basit İstanbuldan insanları göç edecek iller oluşturun. Diğer illerde ki iş imkanlarını artırın.

Sokağı temizleyen belediye çalışanları neresi yatıyor anlamış değilim. Siyasi partiler kendi refahı için çalışır, İstanbul'u su basarken tatil yapan biz değildik. Türkiye'ye Mustafa Kemal Atatürk'ten başka hiçbir insan yararı yoktur.
Atatürk'ün şuana kadar ki ülkeye en fazla yararı olan insan olduğu doğru. Fakat bu durum bundan sonra yararlı insan çıkmayacağı anlamına gelmez.

Bu ülkeye yeni bir lider lazım deme. O lider sen ol!

Atatürk'ün şuana kadar ki ülkeye en fazla yararı olan insan olduğu doğru. Fakat bu durum bundan sonra yararlı insan çıkmayacağı anlamına gelmez.

Bu ülkeye yeni bir lider lazım deme. O lider sen ol!

Çok doğru söylüyorsun ama benim olmam için parti olması gerek eskiden beri var olan partiler çok düşük oy alıyor. Yeni parti açılsa bile ne kadar oy alır bilmiyorum.

Sizce 10 yıl sonra Türkiye ne durumda olacak ? (İşin siyasi kısmına girmeden yorumlayalım.)
Şuanki durumundan daha iyi bir durumda olacağını düşünmüyorum.
Fazla uzatmaya gerek yok, kısa yazacağım.

*Ülkede eğitim sistemi desen yok. İyi bir sistem oluşturmak isteyen de yok, çünkü cahil insanı yönlendirmesi kolay oluyor.

*Hukuk, adalet? Dayıların varsa, bir yerlerde sözün geçiyorsa çok güzel esnetiliyor bu kavramlar.

*Ekonomi? Konuşmaya gerek bile yok.

*Düşünce, eleştiri özgürlüğü var mı? [emoji4]

*Bunların üzerine bir de mülteci kankalarımız oldu. Gerçi kimin mülteci konumunda olduğunu pek kestiremiyorum.

Ülkeyi yönetenlerin zihniyeti değişmediği sürece bu ülke bir adım ileri gidemez.

Zihniyetini değiştirmeyeni sen değiştireceksin. Bu hak sana verilmiş ama halkımızın yarısı bunlardan şikayetçi olduğu halde aynı sisteme çanak tutmaya devam ediyor.

Neyse.

Son düzenleme:
Zenginler daha da zenginleşecek, fakirler daha da fakirleşecek. Asgari ücret adı altında insanlar daha fazla ezilecek. Maaşlara yapılan ufacık ''zamlar'' enflasyonun acıgını ve TL'nin degerinin dusmesi dogrultusundaki farkı karsılayamayacak. Alt seviyedeki insanlar daha da ot gibi yasayacak.

Bilincsiz ureyen ulkelerden biriyiz. Yeni neslin aklı bir karıs havada. Artık herkes uni okuyor ama sadece diploma almak icin okuduklarından, daha fazla surunecekler. Bunlara da diplomalı kole deriz herhalde artık. Ekonomi desen arkasından aglayanı yok.

1 tane olumlu bir düsüncem bile yok ulkeye karsı. Ve; sukur, evin var, karnın doyuyor diyerek zenginliklerine zenginlik katacak insanların sayısı da cogalacaktır. Gozunu acmazsan, daha coook somuruleceksin Türk halkı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı