10 yıldır yeni bir GTA oyunu çıkmaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oyun tutmusken yenisini yaparsanız gelirleri 2'ye bölersiniz. GTA 5 günümüzde hala deli gibi para kazandırıyorsa yeni bir oyun için acele etmelerine gerek yok. Ağırdan alıp yine bu şekilde bir para kazanacak iş cikartmalari işlerine gelir.
Sizin dediğinizde doğru ama 10 yıl geçmiş aradan.

Aynı oyunu Ubisoft yapsa ve bu kadar tutsa şimdiye GTA 7-8 görmüştük bırak 6'yı. Rockstar iyi oyunlar yapıyor ancak çok yavaş çalışıyorlar gibi geliyor bana. Ubisoft'a dandik diyoruz ancak. Her sene bir şekilde oyun çıkartmayı başarıyor. Üstelik kötü de olsa başında tutuyor adamı. Biraz daha hızlı çalışsalar çoktan görmüş olurduk GTA 6'yı. Ha, bir de GTA 5'in hala ekmeğini yiyor rock star. GTA 5'e olan ilginin azalmasını bekliyor olabilir GTA 6'yı çıkartmak için.

Son derece normal buluyorum. Sürekli satmakta olan bir oyundan bahsediyoruz. Hem tek kişilik hem de online modu olan bir oyun bu ve sürekli güncellemelerle de destekleyebiliyorsun. Yeni bir oyun yapmak bu süreçte yapımcı şirkete devasa paralar kaybettirirdi. Tek eleştirilebilecek tarafı grafik belki ama bence GTA 5 hala eskimiş bir oyun sayılmaz. Modlama desteği olduğu için bu da aşılabiliyor. Kısacası isteseler 10 yıl daha yapmazlar.

Bu kadar para kazanıp oyun çıkartmamaları tam bir rezillik.

Rockstar'ın eskiden katı bir yönetimi vardı. Sık sık oyun çıkartmasının bir sebebi bu. Önemli serileri için yeni bir oyun yapıldığında Rockstar'ın tüm kolları (North, Leeds, New England vs.) aynı anda çalışmaya başlıyordu. Şuan için bu sıkı yönetimi epey değiştirdiler.

Öte yandan Rockstar kaliteye önem verir. Piyasada türdaşlarına bin basan oyunlarda kaliteye büyük derecede önem vermesi, onun pazarda kolayca geçilemez kılıyor. Tabi kaliteli bir oyun yapmak kolay olmadığı gibi bayağı vakit de alan bir şey.

Bu kadar beklemeden sonra GTA 6 kötü çıkarsa Rockstar Games'in çok fazla hayır duası alacağı kesin.😀
Bana sorarsanız GTA 6 Teknik açıdan mükemmel bir oyun olacak, ama bir GTA oyunu gibi hissettirmeyecek. Oyunun hikayesinin o kadar da çok ilgi çekici olamayacağını, Haritadaki diğer materyallerin (Berber, spor salonu vb.) GTA San Andreas'i geçmeyeceğini ve Rockstar'ın hafif alaycı tarzının olmayacağını (Örneğin GTA V Yükleme ekranında "Suç işlerseniz" değil de "Kanunsuz iş yaparsan" demesi gibi) düşünüyorum. Yine de bunlar sadece tahmin.

Beyler emin olun GTA VI dünyanın yeni en iyisi olacak😉 ayrıca bu yıl Rockstar Gta 6'nın yanında bazı projeleride var.(Bully Remake,Bully II, RDR 1 Remake vb. kesinliği yok ancak bu yıl yapacaklar biseyler biliyoruz.Ve ayrıca Rockstar 2018 de RDR 2' çıkarttı.(Sanat Eseri) Gta 6 bunun 10 katı daha iyi olacak.(umarız diğer gtalar gibi hatalı bir şekilde çıkmaz)

Yeni konular

Geri
Yukarı