10 yıllık harddisk sağlık durumu nasıl?

GNS Eagle

Decapat
Screenshot_16.png

10 yıllık harddiskin sağlık durumu hala %100 sizce bir yanlışlık mı var yoksa normal mi? Son günlerde Windows açılış hızı yavaşladı diye bakayım demiştim, sağlık durumu %100 görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 694945

10 yıllık harddiskin sağlık durumu hala %100 sizce bir yanlışlık mı var yoksa normal mi? Son günlerde Windows açılış hızı yavaşladı diye bakayım demiştim, sağlık durumu %100 görünüyor.

Eski teknolojik ürünler daha kaliteliydi şimdiki HDD'lerin içini açsanız tertemiz olur oksitlenme olmaz. Ama bugün aldıklarımız 3 yıla kalmıyor oksitleniyorlar.

Merhaba aynı olay bende de var 14 yıllık bilgisayarın HDD sağlığı %100.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-07_221647.png
    resim_2020-11-07_221647.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 75
Eki Görüntüle 694945

Bilgisayarın yavaş açılması HDD'den kaynaklanan bir durum değil yani başka etkenleri de var.
Mesela çok fazla program yüklediğiniz zaman bilgisayar açılışta bunları arka planda açıyor ve açılış süreside kısalıyor.
Geçen sene bilgisayara 1 hesap daha açmıştım yani 2 tane oturumlu hesap açılış süreside uzamıştı.
Sonra bilgisayarı sıfırladım 20 saniyede açılmaya başladı.
Yani anlayacağınız açılış süresi sadece HDD'den kaynaklanmıyor ama SSD ile HDD aradaki fark bilgisayarın hızlı açılma süresi de fark ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı