10 yıllık HDD sağlık durumu dikkat

Diyelim ki düzeldi, 10 yıllık disk. Başka bir şekilde problem çıkarmayacak mı?
Çıkaracak ama şimdi değil. Benimde diskimde bu hata vardı şu an düzeldi 7 aydır başka sorunu yok. Arkadaş önemli olmayan verilerini saklayabilir. Sağlık durumununa bakmaknyerine uyarıya göre yorum yapmak daha mantıklı. Eski olsa bile uğraşmaya değer bana göre tabi siz hemen SSD alın disk öldü yorumları yapmışsınız.
HDD regenerator böyle sektörleri düzeltebiliyor. En kötü format ile düzelmezse Low Level Format atarsınız. Düzelmeyeceğini nereden biliyorsunuz?
Böyle disk sorunlarına neden hep diski değiştirin ölmüş demenizi anlamıyorum. Konu sahibi seçim senin ya emekli et ya da düzeltmeye uğraş.
HDD Sentinel ile hatayı düzeltmeye çalışabilirsiniz yüzey testi yerinden eğer kayıtlı olursanız tabi. Yoksa Low Level Format Tool ile yapabilirsiniz. Hatanın ingilizce bilgisi Hard disk case: weak sectors

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 160061563298993773682.jpg
    160061563298993773682.jpg
    316,5 KB · Görüntüleme: 119
Diskiniz diyor ki,
Normal kullanılan kısımlarda bazı sektörler hata veriyormuş, bunun için yedek sektörleri kullanmaya başlamış ve tüm yedek sektörler kullanıma dahil edilmiş. Bu yüzden veri kaybı yaşamaya başlayabilirsin. Yavaş format at, düzelirse senindir, düzelmezse yeni disk alman gerekir.

Diskiniz diyor ki,
Normal kullanılan kısımlarda bazı sektörler hata veriyormuş, bunun için yedek sektörleri kullanmaya başlamış ve tüm yedek sektörler kullanıma dahil edilmiş. Bu yüzden veri kaybı yaşamaya başlayabilirsin. Yavaş format at, düzelirse senindir, düzelmezse yeni disk alman gerekir.
Tüm yedek sektörler kullanıma gönderilse idi sağlığı 0 olurdu diskin sadece 107 sektör bozulmuş. Format düzeltmez bunu zaten.

Vallahi sizin HDD böyleyse benimki kralmış. 16000 saat yazmışım sağlık durumu ve performans %100, anlayamadım 1 tane bile bad sector hatası yok. Sizce yazılımda mı sıkıntı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi sizin HDD böyleyse benimki kralmış 16000 saat yazmışım sağlık durumu ve performans %100 anlayamadım 1 tane bile Bad sector hatası yok sizce yazılımda mı sıkıntı var.
16000 saat 1 yıl gibi bir şey ediyor çok fazlada değil. Yazılımda sıkıntı yok doğru gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı