100.000 TL monitör dahil sistem tavsiyesi

775297

Yoctopat
Merhaba, bir süredir bilgisayar toplamak istiyorum, fakat yeterli bilgiye sahip değilim ne yazık ki, YouTube'daki videoları izleyerek az çok bir temel oluşturdum, ancak daha bilgili kişilerin yardımıyla daha iyi ve uyumlu bir sistem toplayabileceğime inanıyorum. Daha fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.
Maksimum bütçem 100.000 TL, monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum ve aşağıdaki sistemi düşündüm:
RTX 4070 Ti Super.
Ryzen 7 7800x3D.
MSI MAG B650 anakart.
XPG 6000MHz CL30 (2x16) DDR5 RAM.
Samsung 990 Pro 2TB SSD.
MSI MPG A850G PSU.
MSI MAG CoreLiquid 360r V2.
MSI MPG Gungnir 300r airflow kasa ve son olarak, 2K 144Hz bir monitör düşünüyorum, ancak bu sistem birbiriyle ne kadar uyumlu emin değilim. Araştırdığım kadarıyla herhangi bir darboğaz veya uyumsuzluk sorunu olmamalı, ama yine de fikirlerinize açığım. Değiştirmem gerektiğini düşündüğünüz şeyleri yazarsanız sevinirim.

Merhaba, bir süredir bilgisayar toplamak istiyorum, fakat yeterli bilgiye sahip değilim ne yazık ki, YouTube'daki videoları izleyerek az çok bir temel oluşturdum, ancak daha bilgili kişilerin yardımıyla daha iyi ve uyumlu bir sistem toplayabileceğime inanıyorum. Daha fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.
Maksimum bütçem 100.000 TL, monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum ve aşağıdaki sistemi düşündüm:
RTX 4070 Ti Super.
Ryzen 7 7800x3D.
MSI MAG B650 anakart.
XPG 6000MHz CL30 (2x16) DDR5 RAM.
Samsung 990 Pro 2TB SSD.
MSI MPG A850G PSU.
MSI MAG CoreLiquid 360r V2.
MSI MPG Gungnir 300r airflow kasa ve son olarak, 2K 144Hz bir monitör düşünüyorum, ancak bu sistem birbiriyle ne kadar uyumlu emin değilim. Araştırdığım kadarıyla herhangi bir darboğaz veya uyumsuzluk sorunu olmamalı, ama yine de fikirlerinize açığım. Değiştirmem gerektiğini düşündüğünüz şeyleri yazarsanız sevinirim.

Her şey çok güzel gözüküyor tebrik ederim hiçbir problem olmaz şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Peki, sizce ekran kartını RX 7900 XTX olarak değiştirmemeli miyim? Şu anda Vatan Bilgisayar'da MSI'nın RTX 4070 Ti Super Slim modeli 42 bin lira iken, RX 7900 XTX 35 bin lira. RX 7900 XTX'in ham güçte ne kadar üstün olduğu ortada. Tabii, bunu yaparsam 2K'da darboğaz yeme ihtimalim de var. Bu yüzden monitöre de biraz daha bütçe ayırmam gerekebilir, 4K için.

Geri
Yukarı