100.000 TL Sistem Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B.png

Soru başlıkta. Uzman arkadaşları bekliyorum. Kasa ve monitör olacak şekilde eski sistemimi satıp üstüne biriktirdiğim parayı koyacağım. Bir miktarda kredi çekip böyle bir sistem almayı düşünüyorum. Maksat ömürlük olsun ileride uğraşmak istemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Alacaksan da 100.000 TL'ye bari 2022 Kasımı bekle. RTX 4000 serisi büyük ihtimalle çıkıyor.

100000 TL bütçen varsa kesinlikle şimdi alma. 12. nesil işlemciler ve RTX 4000 serisi geliyor. Sonra alırsın. Şimdi çok kötü olur alman senin için.

Son düzenleyen: Moderatör:
İş ise zaten ben Mac öneririm.

Ben asla önermem 100000 liraya Mac tarafı Intel kullandığı için alıcağınız işlemci 16 çekirdekli rezalet bir şey olacak, ve bundan yavaş olacak, burada ise 64 çekirdek ve daha hızlı işlemci yanına bir de NVIDIA çekirdeklerinden yararlanıcaksınız Premiere gibi uygulamalarda, bence kesinlikle Windows eğer o paraya iş bilgisayarı ise, eğer bekleme imkanınız varsa ama 1 sene falan bekleyin, Apple kendi işlemcilerini kullanan bir Mac Pro çıkarırsa o zaman olur, yoksa Mac şu anda iş için alınmaz. 40000 TL bir Windows kalibresinde Mac Pro 600000TL'den saılıyor çünkü AMD yok o tarafta, işte AMD şart, eskiden iki tarata Intel'di macOS Kullanılıyordu.
Ve Mac Pro en son 2019 yılında çıktı, yani o zamanın bilgisayarını gidip almanın mantığı yok 2 senede dünya kadar şey değişti.

Buyurun hayırlı olsun. Sisteme 4K monitör dahil.

Yanlış bilmiyorsam en iyi 3090.
MSI GEFORCE RTX 3090 SUPRIM X 24GB GDDR6X 384bit NVIDIA Ekran Kartı bu yada Trio modeli olması lazım. 40-43K civari. Bunlar baz alınarak toplanmasını istiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı