100.000 TL Sistem Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Servant Of Amon Ra istediğiniz model zor bulunuyor. Diğer modeller de gayet kaliteli soğutmaya sahip olduğu için pek fazla bir fark olmayacaktır.

Nereden bulunabiliyorsa oradan temin edeyim o zaman, bilginiz var mi?
Suprim modeli Vatan Bilgisayar'da mevcut az önce baktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemlerde RDR 2 ya da Cyberpunk 8K+ Ray Tracing ile 60 FPS verir mi?

O zaman da konu açsam 5000 serisini bekleyin diyeceksiniz:D
Arkadaşlar, birkaç öneri daha yapar mısınız? Öneriyi beğendiğim arkadaşın sistemini toplarsam %5, yani 5.000 TL vereceğim ona. Yarına kadar konu açık kalacak. Yarın karar vereceğim, şu an daha 2 öneri oldu.

O zaman da konu açsam 5000 serisini bekleyin diyeceksiniz:D
Arkadaşlar, birkaç öneri daha yapar mısınız? Öneriyi beğendiğim arkadaşın sistemini toplarsam %5, yani 5.000 TL vereceğim ona. Yarına kadar konu açık kalacak. Yarın karar vereceğim, şu an daha 2 öneri oldu.

Amaç oyun mu? O zaman izle, sistemi bekle, topluyorum.

En iyisini topladığımı düşünüyorum, RTX 3090 MSI'dan daha performanslıdır Gigabyte ve ASUS, stoklarda Gigabyte varmış sansına,
Tam 3 tane monitör var, 2 tanesi 4K ve yüksek renk doğruluğuna sahip, bunlarda video izleyebilir istediğin gibi takılabilirsin ve 34 inç kocamanlar üstelik 4K destekleride var, yani ekranına bir sürü şey sığacak ve muhteşem bir görüntü alacaksın,
Bu 2'si hariç bir ekran daha var oda 1ms ve 360 Hz ve oyunculuk için en ideal olan 24.5 inç ekran boyutuna sahip 360 Hz in faydalarını anlatmaya gerek yok zaten.
Cihaz Sıvı Soğutma bir cihaz, ısınma yapmaz zaten bundan dolayı
SSD Olarak piyasadaki en hızlı SSD Olan Samsun M.2 980 EVO 2TB modelinden 2 tane kullandım, yani 4 TB Ultra hızlı SSD Oldu elinde sistem ve uygulamalar aşırı hızlı açılıp aşırı hızlı yüklenecek, hatta Windows 10 bu hızdan faydalanmak için yetersiz, çok yakında çıkacak Windows 11'e Windows 10 sahiplerinin ücretsiz geçiş hakkı olacak ve o zaman sen Windows 11'in en iyisini şimdiden elinde hazır etmiş olacaksın.
Resimleri falan atabilmen için 1 tane güvenilir 7200 RPM(En yüksek hard disk hızı) hard disk verdim 8 GB istediğin her şeyi atarsın, fazlası için zaten anakartında slot var,
İşlemci zaten oyun için dünyanın en iyisi diğer arkadaşlarda bunu kullanıcaktır %90 tartışmasız o alan.
Bir de önemli bir detay Windows 10 Pro Kutulu aldım. Bu bilgisayarı çöpe atarken yıllar sonra başka bilgisayara geçebilirsin direk Windows lisansını.
Benim ölçüm para değil yardımcı olmak, o nedenle hala 3080 Ti'lı 30-35 liraya sağlam bir sistem toplayıp kalanını saklama ve o parayla 7-8 sene sonra bir daha toplama taraftarıyım. Ama eğer en doruğu istiyorsan illa topladığım sistem iş oyun ekran kalitesi ki çok çok önemlidir her açıdan efsanedir.
bu arada yalan yok topladığım sistemi kullanasım geldi şuanda aşırı :)
sadece param eksik azcık o kadar :)

Son düzenleme:
Benim amacım akıcı bir şekilde Ray Tracing ile 8 k de oynamak 60 FPS vermiyor ama en azından 40-45 veriyor youtube videolar mevcut rdr 2 cyberpunk gibi o yüzden 3090 istiyorum.
Şu sistem nasıl peki Technopat Ağustos Tavsiyesi olan bi sistem;

Benim amacım akıcı bir şekilde Ray Tracing ile 8 k de oynamak 60 FPS vermiyor ama en azından 40-45 veriyor YouTube videolar mevcut RDR 2 Cyberpunk gibi o yüzden 3090 istiyorum.
Şu sistem nasıl peki Technopat ağustos Tavsiyesi olan bir sistem;

İkisi de kötü, sağdaki oyunda düşük performans verir iş odaklı, soldakide i9 kullanıyor, i9 10. nesil kullanıyor R9 5950X in yanından bile geçemez. Üstelik 1TB oyun yükleyebileceğin SSD var ötekine resimleri falan atarsın oyun kurarsanda yavaş çalışır, bence 1 GB oyun için uzun vadede yetersiz.
İkisi de kötü, sağdaki oyunda düşük performans verir iş odaklı, soldakide i9 kullanıyor, i9 10. nesil kullanıyor R9 5950X in yanından bile geçemez. Üstelik 1TB oyun yükleyebileceğin SSD var ötekine resimleri falan atarsın oyun kurarsanda yavaş çalışır, bence 1 GB oyun için uzun vadede yetersiz.

Benim sisteme bak, eğer fiyat tuzlu geliyorsa ViewSonic monitörleri çıkar. Ama bana sorarsan en azından 1 tanesi kalsın güzel monitörlerdir film izlerken ya da Online olmayan oyunlar oynarken ona verirsin görüntüyü eline alırsın kolu uzatırsın ayağını 10 numara tadı olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı