100.000 TL Sistem Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Benim amacım akıcı bir şekilde Ray Tracing ile 8 k de oynamak 60 FPS vermiyor ama en azından 40-45 veriyor YouTube videolar mevcut RDR 2 Cyberpunk gibi o yüzden 3090 istiyorum.

Bir de monitör olarak eğer 60 FPS yüksek çözünürlük ofline oyun ise amaç sakın çok yüksek yenileme hızı almayın, bu tarz oyunculuğuna benim attığım sistemdeki ViewSonic'ler 1000 kat daha iyi gider, daha büyük ekran daha yüksek çözünürlük daha iyi renkler.

Son düzenleme:
O bütçeye hazır sitem vermişsiniz, bir insan 100.000 TL'ye kendi toplar, R9 falan koyar.

Ne olacaktı? Sadece ekran kartı için 50K para mı verseydi adam?

O sistemdeki PSU'nun C4 olduğunu biliyorsun değil mi? Troll öneride bile kullanılmaması lazım olan bir PSU.

P850W 80+ Gold PSU'ya kötü diyen ilk sizi gördüm hocam. Nerede görülmüş sorun çıkardığı bu modelin kanıtlar mısınız? Üstelik kullanıcı isterse HX serisi PSU da seçebilir, ''bütçesi'' el veriyormuş nasıl olsa.

P850W 80+ Gold PSU'ya kötü diyen ilk sizi gördüm hocam. Nerede görülmüş sorun çıkardığı bu modelin kanıtlar mısınız?
Gigabyte'lar patlamayı sever, P750GM'nin durumu ortada. Üstünde Gigabyte yazan hiçbir PSU şu anda alınmamalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gigabyte'lar patlamayı sever, P750GM'nin durumu ortada. Üstünde Gigabyte yazan hiçbir PSU şu anda alınmamalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

%130 fazla güç yüklemesi yapılıyor ve ilk denemede PSU kendini korumaya alıyor. İkinci denemede %135 ani güç veriliyor ve PSU ölüyor. Video'yu dikkatli bir şekilde incelerseniz. O videoda yapılan şey PSU sınırlarının ötesinde zorlanması.

%130 fazla güç yüklemesi yapılıyor ve ilk denemede PSU kendini korumaya alıyor. İkinci denemede %135 ani güç veriliyor ve PSU ölüyor. Video'yu dikkatli bir şekilde incelerseniz. O videoda yapılan şey PSU sınırlarının ötesinde zorlanması.
Sen şu an ciddi misin? P-GM PSU'yu mu savunuyorsun? Izoly PSU savunsan daha çok haklılık payın olurdu.
@RPM @BerkayZ87 gereken cevabı verin lütfen.

• Beğen
İfadeler: RPM
Amazon ve Newegg kullanıcı yorumlarına göz attıktan sonra bu yorumu yapmanı öneririm. Normal kullanıcılarda normal kullanımda da patlayan bir ürünü savunmak yürek ister. Gamers Nexus testlerinde test edilen Gigabyte P-GM'lerin %50'si patlıyor, Newegg'deki sorun yaşayan kitle de %54. Yani ikisi de birbirini doğruluyor.

Konu kilitlenebilir PC'yi toplamış bulunuyorum;
  • Kasa: ASUS siyah ROG STRIX Helios GX601 oyuncu kasası.
  • İşlemci: AMD Ryzen Threadripper 3970X 3.7GHz 128MB önbellek 32 çekirdek Strix4 7nm.
  • Anakart: ASUS ROG zenith II Extreme Alpha trx40 DDR4 4733MHz (OC) Strix4.
  • Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3090 Gaming X Trio 24G 24 GB GDDR6X 384 bit.
  • RAM: Corsair dominator Platinum RGB 64 GB 3600 MHz DDR4 RAM (4x16 GB)
  • SSD depolama: Samsung 970 EVO Plus NVMe 4TB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD.
  • Sıvı soğutma: Corsair CW-9060045-WW iCUE H150i RGB Pro XT 360mm sıvı işlemci soğutucu.
  • RGB fan-soğutma: Corsair CO-9050096-WW iCUE SP140 RGB Pro.
  • Monitör: Samsung Odyssey G7 LC32G75Tqsmxuf 32" 240Hz 1ms (HDMI+display) G-Sync wqhd Curved LED monitör.
  • Kulaklık: SteelSeries Pro wireles.
  • Mikrofon: Rode NT USB.
  • Klavye: Corsair Gaming K70 Lux Red LED Cherry MX kırmızı mekanik oyuncu.
  • Mouse: Logitech G G502 lightspeed.
  • LED panel: Corsair lighting Node Pro LED.
  • Mouse pad: SteelSeries QCK Prism mouse pad.
  • Koltuk: xDrive RGB akıncı profesyonel oyuncu koltuğu.

Monitörde çok kararsız kaldım ama uzun araştırmalarım sonucu Odyssey'i almaya karar verdim. 8.5K. 3 tane monitöre gerek yok, 1 tane yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı