100.000 TL'ye Kadar Araç Tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mondeo da 270 Nm tork, 115 hp varken passat(en güçlü rakibi için örnek veriyorum) 250 Nm tork, 120 hp vardır. Şimdi geldik hızlanma meselesine ; mondeo da bu durum 12.1 iken passatta 10.8 saniyedir. Asıl mesele şu ki mondeo nun titanium donanım seviyesinin 2016 model yılı satış fiyatı 123.760 tl iken passat comfortline 135.200 tl. Arada yaklaşık 12.000 tl vardır. Aracın ortalama 6 litre yaktığını ve litre fiyatının da 5 tl olduğunu düşünürsek; araç km de 0.30 tl yakmış olur. Basit bir işlemle arada çıkan 12.000 tl farkın gerçek hayatta sana 40.000 km getirisi olur. Toparlamak gerekirse 1.3 saniye mi (bence kesinlikle fark edilemeyecek bir değer) 40.000 km mi?

Son düzenleme:
Aradaki yakıt tüketimi ve fiyat farkından bahsetmiyorum çünkü sizin bakış açınızdan bakarsak benim Chiptuningli dizel aracım (108 Hp 260Nm Tork 1100 Kg ağırlık) hem yakıt tüketiminde hem hızlanmada tokatlar.

Adam 100 bin TL'ye kadar demis, burnunuzun dikine yardirip kendi kafaniza gore sacma sapan yorum yaziyorsunuz. Konuyu takip edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki yakıt tüketimi ve fiyat farkından bahsetmiyorum çünkü sizin bakış açınızdan bakarsak benim Chiptuningli dizel aracım (108 Hp 260Nm Tork 1100 Kg ağırlık) hem yakıt tüketiminde hem hızlanmada tokatlar.
(y)

Adam 100 bin tl ye kadar demis , burnunuzun dikine yardirip kendi kafaniza gore sacma sapan yorum yaziyorsunuz. Konuyu takip edin.
Yorumlara saygı duy ilk önce. Aradaki fiyat farkı ikinci elde de var ben konuyu açıklamak için sıfır araçlar üzerinden örnek verdim. Zaten paylaştığım bağlantıda da 105.000 liralık araç bulunmakta.

İkinci el Audi A3 100 bin TL altı kilometresi 50 binden az çok rahat bulunur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı