100 150 TL Arası PUBG İçin Macro Atanabilen Mouse Önerisi

Mehdi

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik
Herkese merhabalar.

PUBG Steam, PUBG Lite için özellikle macrosu iyi mouse araması içerisindeyim. Özellikle sol tıka macro atayabilmem benim 1.kuralım. YouTube ve Google'a yazdığımda kolayca macro ayarları hakkında bilgi edinebileceğim türden olursa önerileriniz sevinirim.

Şuan için kullandığım mouse A4 Tech X7 F5 Mode model bir mouse. Kuru kafa var üstünde. 2012 den beri bende mouse.

Fakat sol tık tuşuna macro atayamadığım için emekliye ayırma kararı aldım. Sol tıka macro atamak benim için önemli.

Uzun yıllar kullandığım için mouse olayların dan pek anlamıyorum. İnternette bir kaç araştırma yaptım. Bütçeme en uygun galiba Bloody Serisi var.

Bloody V7Ma sizce nasıldır? Yada farklı bu fiyat aralığına o alınmaz şu alınır dediğiniz marka model var mıdır? Bir de SteelSeries Rival 105 ve 110 modeli var.

170 TL'ye kadar çıkabilirim aslında. Ama belirttiğim bütçe aralığı olursa memnun olurum.

Değerli, açıklamalı yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu farede sol tıka makro atanmıyor diye biliyorum tabii her model için geçerli değil ve sanırım yapmak istediğiniz makro hile sayılabileceklerden sanırım.
Sağolsun yönetim. Yine ceza aldığımız için geç cevap vermek zorunda kaldım... Yok sol tuşa macro atanan mause'ler var. Fakat hangileri pek bilmiyorum. 2 model'de gördüm ben. Fakat işte hangisi iyidir, nedir ne değildir pek bilmiyorum. Kullananlar dan bilgi almak lazim. Ayrıca macro bir hile ise. Özellikle oyun için macro koyuyorsa büyük firmalar SteelSeries, A4 Tech ve Bloody gibi firmalar. En büyük hileci onlar olmalı 😀 Benim macroya yaklaşımım, otomasyon sistemi gibi bakıyorum. Oyun içi bize bir nevi yardımcı oluyor..

Fakat işte hangisi iyidir, nedir ne değildir pek bilmiyorum. Kullananlar dan bilgi almak lazim. Ayrıca macro bir hile ise. Özellikle oyun için macro koyuyorsa büyük firmalar SteelSeries, A4 Tech ve Bloody gibi firmalar. En büyük hileci onlar olmalı 😀
Yok demedim ama aim yardımcısı olan makrolar hariç pek yok ve Bloody'nin yazılımı yapıyor.

Zaten A4 Tech oyuncu ürünlerinin markası Bloody aynı marka yanii.

Aynen. Bloody nin yazılımını inceledim. Bildiğin oyun için yani macrolar. Rival'ın da çok bariz oyun içi olduğu. Seçenekler de sekmeme+ düz çizgi şeklinde aşağıya çekmesi için mause nin özellikleri var. Yani yatay dikey sekme neredeyse aşağıya çektiğinde mause yi imkansiz. Bildiğin dümdüz.. Şimdi youtuber ve bir çok oyuncu bunu kullanıyor. Biz neden kullanmayalım ki. 😀

Steelseries için o kadar abartı yapılıyor mu tam hatırlamıyorum ama şöyle düşünmek gerek başkasının oyun zevkini yok etmeye hakkın var mı?
Benim oyun zevkimi mahvediyorlarsa 2 kati mahvetmeye hakkım var. Ne kadar debelensekte, ne kadar dürüst oyun oynasak ta, hatta ne kadar bilek bilek diye övünsek te macro işi bitmez, bitmeyecekte.. O yüzden 2 3 saat oyun oynadığım da kendimi hiç strese sokamam. Çatır çatır macromu kullanıp zevkime bakarım. Dua etsinler hile kullanmadığıma.

Mouse macro işlerine girmenizi önermem. Bazı oyunlar "hile" kapsamında değerlendirebiliyor.
Hocam Pubg lite çıktı çıkalı, macrolu oynuyorum. PUBG Steam'da ise yaklaşık 200 saatim var. Steam da daha yeniyim. Ama ban yemedim henüz. Ban yiyeceğimi de sanmıyorum. Yayıncılar'dan tutun, Oyunculara kadar herkes macro kullaniyor zaten.. Şayet ban yersem de pek umrumda olacağını düşünmüyorum. Zevkime bakan bir yapım var. KDA imiş, kostüm imiş vs bunlara pek takılmıyorum..
Biraz araştırırsan 5 liralık mouse a bile sol tık macro programı bulabilirsin.
5 lira örneklemenize dayanarak söylüyorum. Pek bir işe yarayacağını sanmıyorum. Yarasa bile açıkçası konforlu tam anlamıyla verimli çalışacağını düşünmüyorum. Şayet rampage nin bir mausu var idi. Onda ki macroyu denedim. Birde kendi x7 m dekini kullandim. Arada dağlar kadar fark olmasa da kaydırma, serilik, verimlilik konusunda farkin hissedilir derece de olduğunu gördüm. Ayrıca araştırma işini sonraya bırakmak bazen iyi oluyor. Ben kendimce araştırdım. Fakat kullanıcılara sormak, deneyim kazanmış kişilerin de fikir önerisini almak iyi geliyor bana ki ben bir mause aldığım zaman en az 5 yıl yenisini almam. X7 örneğinde olduğu gibi. 2012 den beri kullanıyorum 😬😀
Ben zaten mouse değil macro tavisyesi verdim 😂😂
Haha. Yok onu bende biliyorum ama onda banlanma riski daha fazla. Yani direk kabak gibi tespit ediliyor. Lite de ban yemiştim. Auto Hotkey mi neydi programın adi.. Mausun yasal programını kullanmak iyidir iyi.d

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı