100-150 TL Forza Horizon için direksiyon önerisi

Emily Kaldwin

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Karnaca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T7 V21.8

*7,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz - 4.6GHz; 45W; *10nm SuperFin
*Mobile Intel® HM570 Chipset
*nVIDIA® GeForce® RTX3070 Max-Performance 8GB GDDR6 256-Bit DX12
*64GB (2x32GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
*2TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (7000 MB/s - 5200 MB/s)
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Arkadaşlar bütçem çok kısıtlı, elimdeki parayı GTX 1070 yiyeceği için geriye direksiyon için 100-150 TL kalıyor, hatta 150'yi görmüyor bile.

Bu kadar ucuza Forza'da keyif aldıracak bir direksiyon var mı? Vites falan şart değil, gaz-fren-direksiyon yeterli. Bir de mümkünse 90 derecenin üstüne çıkanlardan (oluyorsa 900 derece falan :D), gerçi bu bütçeye 90 dereceden fazla döneni var mı bilemiyorum ama varsa güzel olur.

Bütçemi az aşan ama güzel bir tavsiyeniz varsa da belirtiniz, en kötü 1 ay daha bekler alırım.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

900 derece dönebilen en ucuz model nedir?
Bu bütçeye bir direksiyon seti yok, eğer iyice arttırabilir isen gayet kaliteli ve kullanışlı bir direksiyon seti alabilirsin.
Kalitesi fln bu fiyata imkansız sanırım ama en ucuzunu belki ikinci el desek tanıdık bulsam veya iş arkadaşı fln belki düşük maliyetli bir şeyi dahada düşüğe getirebilirim.

Bu tarz bir imkanım olursa hangi modeli rica etmeliyim ?

Kullanışlı olsa da kalitesi ortanın bir altı derecesinde olan Snopy markasının direksiyon setleri var onları alabilirsin. Mesela Snopy V5H

O bütçeyle bırakın direksiyon setini, eli yüzü düzgün kontrolcü bulmak bile neredeyse imkansız. Logitech Driving Force GT'den aşağısı oyuncak hissi verecektir.
Ondan bulmuştum zaten bir yakınım 300 civarı ayarlayabileceğini söylemişti fakat araştırınca çok ses yaptığını öğrendim

Genellikle gece kullanacağım için ikinci plana attım

Kalitesi mükemmelmiş.
Ses sorununu da halledebiliyorsak 2 ay çalışır bir şekilde isterim siz ne diyorsunuz ses durumu engellenebilirmi ?

Tavsiyem bekleyip para biriktirmen Zamanında Snopy V20 kullandım 2 hafta içinde tekrar sattım 90 derece direksiyonlar hiçbir zevk vermiyor bana. Oyuncak gibiler. En kötü ihtimalle Driving Force GT almalısın bence.

Sadece birkaç defa arkadaşımda deneyimledim, rahatsız edici bir ses hatırlamıyorum. Tabi gece sessiz bir ortamda ne derece ses yapar orasını bilemeyeceğim.
Logitech'in diğer ürünleri gibi bununda bir programı var mı?
Var ise biraz araştırayım titreşim hassasiyeti tarzı bir ayar bulunuyorsa bir yerden keser bunu alırım

Pişman olmak istemiyorum çünkü aylardır forza için ekran kartı parası ayarladım bi şekilde, alacağım direksiyon zevkimin içine etmesin isterim vakit ayırdığınız için tekrar teşekkürler bu sırada :)

Logitech'in diğer ürünleri gibi bununda bir programı var mı?
Var ise biraz araştırayım titreşim hassasiyeti tarzı bir ayar bulunuyorsa bir yerden keser bunu alırım

Pişman olmak istemiyorum çünkü aylardır forza için ekran kartı parası ayarladım bi şekilde, alacağım direksiyon zevkimin içine etmesin isterim vakit ayırdığınız için tekrar teşekkürler bu sırada :)
Yazılım desteği var tabi ki emin olun pişman olmazsınız

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı