100-200 bin TL ile yapılabilecek yatırımlar neler?

Bu tüm yatırım türlerinde geçerli oluyor o zaman. Paranın değeri enflasyona bağlı ve enflasyonun düşmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Yani kimse yatırım yapmasın.

Her yatırım türü faizle eşit mi kazandırıyor? Faizden daha fazla kazandıran yatırımlar yok mu? Faiz uğraşmak istemeyen ya da bir yatırım için belli bir zamanı bekleyen ve o zaman gelene kadar parası boş boş durmasın isteyen yatırımcılar için uygundur. Ben zaten faize yatırmasın demiyorum verdiğim örnekte faize yatırınca 10.000 zarar etmiş gibi olan bir insan faize yatırmayıp parayı elinde tutsa 25.000 zarar etmiş olacaktı. Arkadaşın sorduğu soruya cevap vermek için yazdım.

Bu işleri pek anlamıyorum. Nereye depolanıyor bu? Nerde yazacak kaç bitcoinim olduğu, nasıl satacağım bilmiyorum.

Arkadaşlar (ev dışında) elimdeki parayla yatırım yapıp pasif gelir sağlamak istiyorum. Karar veremiyorum araba alıp kiraya mı versem, servis mi alsam, taksi plakası alıp kiraya mı versem. Bu işleri bilen ve en masrafsız, kazançlı iş hangisidir bunu bilen arkadaşlar yardım edebilir mi?

Okul servisi veya taksi işinde iyi para var. Ama emin ol Bitcoin işinde bence daha karlı olursun. Bitcoin fiyatları her gün artıyor. Eskiden 20-30-tl olan Bitcoin şimdilerde 250 bin TL olmuş.

Geri
Yukarı