100-200 TL İşlemci için soğutucu tavsiyesi

Hocam gördüğüm kadarıyla tam olarak yayılmamış ancak macun henüz kurumamış sorunu tam olarak anlamadım.

Hocam çözdüm. Yazıyorum hemen
Hocam gördüğüm kadarıyla tam olarak yayılmamış ancak macun henüz kurumamış sorunu tam olarak anlamadım.

Hayatımda hiç fan çıkarıp takmadım. Bunu bile internetten izleyerek çıkarttım. Neyse Az birşey macunu yaydım falan geri takmaya çalışıyorum. Yok abi olmuyor geri takılmıyor. Bir türlü beceremedim. 1.30 saat uğraştım yok olmuyor.İnternette ne görsem yapıyorum olmuyor. Alıyorum işlemciyi yuvaya oturtuyorum sağ 2 üst girmiyor alt 2 pin giriyor. En son kafayı yedim i3 8100 den kalan stok sogutucu vardı. Gittim dolaptan onu çıkardım. Macunsuz birşey zaten. Dedim ne olacaksa olsun lanet olsun. Sanki o yuva onun için yapılmış. Bastırdıgm gibi 4 tanesi birden oturdu. Elimlede sağlamlıgı kontrol ettim taş gibi yapıştı oraya. Neyse sistemi falan açıyorum ama umutsuzum. Diyorum b*ku yedik abi macunlu fanda bile 90 derece gösteriyordu şimdi 120 dereceyi görürüz. Şaka gibi bir olay oldu. Macunsuz fanda CoD 10 dakka oynadım 75 derece kaldı. Rocket ligte 70 derece olan işlemci 60 derecelerde gezdi. Bu nasıl bir olay abi. Böyle birşey mümkünmü. Ben 100 derece üstü beklerken şu olaya bak
Hocam çözdüm. Yazıyorum hemen

Hayatımda hiç fan çıkarıp takmadım. Bunu bile internetten izleyerek çıkarttım. Neyse Az birşey macunu yaydım falan geri takmaya çalışıyorum. Yok abi olmuyor geri takılmıyor. Bir türlü beceremedim. 1.30 saat uğraştım yok olmuyor.İnternette ne görsem yapıyorum olmuyor. Alıyorum işlemciyi yuvaya oturtuyorum sağ 2 üst girmiyor alt 2 pin giriyor. En son kafayı yedim i3 8100 den kalan stok sogutucu vardı. Gittim dolaptan onu çıkardım. Macunsuz birşey zaten. Dedim ne olacaksa olsun lanet olsun. Sanki o yuva onun için yapılmış. Bastırdıgm gibi 4 tanesi birden oturdu. Elimlede sağlamlıgı kontrol ettim taş gibi yapıştı oraya. Neyse sistemi falan açıyorum ama umutsuzum. Diyorum b*ku yedik abi macunlu fanda bile 90 derece gösteriyordu şimdi 120 dereceyi görürüz. Şaka gibi bir olay oldu. Macunsuz fanda CoD 10 dakka oynadım 75 derece kaldı. Rocket ligte 70 derece olan işlemci 60 derecelerde gezdi. Bu nasıl bir olay abi. Böyle birşey mümkünmü. Ben 100 derece üstü beklerken şu olaya bak

Şu an boşta 36-40 derece arası geziyor. Herhangi bir hata yapmamışım bu değerlere bakılırsa dimi ? Yani bu ne saçma bir olaydır abi sebebini hiç bilemeyeceğim birşey.

Hocam çözdüm. Yazıyorum hemen.

Hayatımda hiç fan çıkarıp takmadım. Bunu bile internetten izleyerek çıkarttım. Neyse az bir şey macunu yaydım falan geri takmaya çalışıyorum. Yok abi olmuyor geri takılmıyor. Bir türlü beceremedim. 1.30 saat uğraştım yok olmuyor. İnternette ne görsem yapıyorum olmuyor. Alıyorum işlemciyi yuvaya oturtuyorum sağ 2 üst girmiyor alt 2 pin giriyor. En son kafayı yedim i3 8100'den kalan stok sogutucu vardı. Gittim dolaptan onu çıkardım. Macunsuz bir şey zaten. Dedim ne olacaksa olsun lanet olsun. Sanki o yuva onun için yapılmış. Bastırdıgm gibi 4 tanesi birden oturdu. Elimlede sağlamlıgı kontrol ettim taş gibi yapıştı oraya. Neyse sistemi falan açıyorum ama umutsuzum. Diyorum b*ku yedik abi macunlu fanda bile 90 derece gösteriyordu şimdi 120 dereceyi görürüz. Şaka gibi bir olay oldu. Macunsuz fanda CoD 10 dakika oynadım 75 derece kaldı. Rocket ligte 70 derece olan işlemci 60 derecelerde gezdi. Bu nasıl bir olay abi. Böyle bir şey mümkün mü? Ben 100 derece üstü beklerken şu olaya bak.

Şu an boşta 36-40 derece arası geziyor. Herhangi bir hata yapmamışım bu değerlere bakılırsa değil mi? Yani bu ne saçma bir olaydır abi sebebini hiç bilemeyeceğim bir şey.

Hocam senin adına çok sevindim. Demek ki soğutucuda bir sıkıntı varmış. Sana tavsiyem yüksek performanslı bir soğutucu ya da sıvı soğutma alman :)

Tabii ki de hocam.

Attım hocam konuyu paylaşılınca sizede atacam. Sizin görüşünüzüde merak ettim
Tabii ki de hocam.

Buyrun hocam atıyorum size

Son düzenleme:
Konuya hiç uzatmadan giriyorum. Fiyat araligim 100-200 ve fiyat performans 2 adet islemci buldum ve bunlar hakkında önerinize ve baska sogutucu onerilerinizi dinlemek istiyorum. Bu arada sistem masanın üzerine kurulu kasa kullanmıyorum. Sizce 12cm X2 6 bakır borulu soğutucu mu?
12cm x2 6 bakır borulu sogutucu
Yoksa 9cm X3 6 bakır borulu soğutucu mu?
9cm x3 6 bakır borulu sogutucu
Sesli veya sessiz çalısmasi önemli değil sağlam soğutsun yeter.
Düşüncelerinizi ve önerilerimizi bekliyorum, teşekkürler.

6 bakır borulu olanı kullanıyorum.

Ryzen 1600 af 4 ghz oc'li.

Boşta 27-35 derece arası.

Oyunlarda 55-60 derece arası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı