100 bin TL'ye 7800x3D işlemci üzerine sistem toplama

Bütçe
100000

Oxidize

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

7800x3D işlemcili 4070s, 4070 Ti s ya da 4080 s ekran kartlı bir sistem kurmayı düşünüyorum.
Bunun yanında mevcut sistemim 1080p olduğu için 2K bir ekran da almayı planlıyorum. Tüm hepsi için ayırabileceğim maksimum bütçe 100k. Ama tabii ne kadar uyguna ne kadar iyi bir sistem kurabilirsek mevcut ekonomik ortamda o kadar iyi. Sadece oyun oynayan genelde FPS üzerinde zaman harcayan ancak yeni sistem sonrasında hikaye temalı oyunları da oynamak isteyen evli ve iki çocuk babası için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Okuyan, cevap veren, tavsiyede bulunan herkese teşekkür ediyorum.

Açıkçası bende konuyu açmadan önce link attığınız site üzerinden hazır sistemleri kontrol ettim. Fiyat olarak uygun olsa da ilginç bir şekilde kullandıkları ram ve soğutucu ürünleri o sistemlere hem yakışmayan hem de benim çok içime sinmeyen ürünler oldu maalesef. Bu yüzdendir bir türlü karar verip alım sürecine geçemedim.
Monitör genel olarak beğenilen bi monitör ve hemen listeye ekledim. Yarın ayrıntılı inceleyip kararı hafta sonuna kadar verip ürünleri almayı planlıyorum. Kıymetli tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.

100 bin lira bandına çıktıktan sonra 4070 ayıp olur hocam kesinlikle ekran kartını 4080s tercih edin.
Aslında en üst limit olarak belirledim o rakamı. Üzerine çıkmayı kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda çok mantıklı bulmuyorum. 3 ekran kartı için tavsiye edilen sistemlerle, yine tavsiye monitörü ekleyip F/P olarak en uygun olanı seçmeyi amaçlıyorum. Kıymetli tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Açıkçası bende konuyu açmadan önce link attığınız site üzerinden hazır sistemleri kontrol ettim. Fiyat olarak uygun olsa da ilginç bir şekilde kullandıkları ram ve soğutucu ürünleri o sistemlere hem yakışmayan hem de benim çok içime sinmeyen ürünler oldu maalesef. Bu yüzdendir bir türlü karar verip alım sürecine geçemedim.
Monitör genel olarak beğenilen bi monitör ve hemen listeye ekledim. Yarın ayrıntılı inceleyip kararı hafta sonuna kadar verip ürünleri almayı planlıyorum. Kıymetli tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.
Kasa için söylediklerin doğru hocam fakat her parçanın kaliteli olmasını istiyorsan hazır sistemlere bakmadan tane tane toplamak gerekiyor. Bu şekilde toplarsak 4080 süperli bir sistemin fiyatı da 100 binlere yaklaşır yalnız.

Kasa için söylediklerin doğru hocam fakat her parçanın kaliteli olmasını istiyorsan hazır sistemlere bakmadan tane tane toplamak gerekiyor. Bu şekilde toplarsak 4080 süperli bir sistemin fiyatı da 100 binlere yaklaşır yalnız.
Aslında buraya konu açmamın sebebi de biraz bundan. İki sistemi de kendi bilgim dahilinde karşılaştırıp karar vermeye çalıştım ancak pek başarılı olduğum söylenemez. Burada güncel ve değerli görüşleri olan arkadaşlardan bilgi almak ve bilgilerinden faydalanmak için konuyu açtım. Hazır sistem uyguna geliyor ama istemediğin ürünleri de almak zorunda kalıyorsunuz. Tek tek almak istediğinizde de fiyat beklenilen üzerine çıkabiliyor. Belirlediğim bütçenin üzerine çıkmadan umarım bu ihtiyacımızı karşılayabiliriz.

Kendi çapımda bir şeyler yaptım. Her parçayı iyi seçmeye fakat seçerken de fiyat olarak aşırıya kaçmadan iyi bir sistem ayarladım. Bir bakın isterseniz.

Toplam 90 bin TL yapıyor.

Geri
Yukarı