%100 disk kullanımı nasıl düzelir?

denedim düştü sonra geri %100 oldu
Windows + R basın.
Çıkan ekrana "services.msc" yazıp enterlayın.
Açılan pencerede "Windows Search" bulun. Sağ tık, "Özellikler" seçeneğini seçip, başlangıç türünü devre dışı yapın.
Tekrardan o listede "Hızlı getirme" bulun. Sağ tık, "Özellikler" seçeneğini seçip, başlangıç türünü devre dışı yapın.
Bilgisayarı yeniden başlatın.

Başlat/Hizmetler; listeden "Windows Search" çift tıklayıp başlangıç türü: Devre dışı yaparak Tamam'a tıklayın, sonrasında "Windows Search" sağ tıklayıp Durdur'a tıklayıp deneyin.

HDD kullanıyosunuz anladığım kadarıyla. RAM'in yetersiz kaldığı durumlarda HDD'nin belleğe yardım etmesi kullanımı %100 olmasına yeticektir.RAM'i yükselltim demişsiniz o zaman yapmanız gereken 250 GB bir SSD almak ve Windows'u SSD'ye yüklemek.işte bu zaman HDD'nizin de çok daha perfornmanslı çalıştığını göreceksiniz.

HDD kullanıyosunuz anladığım kadarıyla. RAM'in yetersiz kaldığı durumlarda HDD'nin belleğe yardım etmesi kullanımı %100 olmasına yeticektir.RAM'i yükselltim demişsiniz o zaman yapmanız gereken 250 GB bir SSD almak ve Windows'u SSD'ye yüklemek.işte bu zaman HDD'nizin de çok daha perfornmanslı çalıştığını göreceksiniz.
SSD almaktan başka birşey bulamadım. Durumum olduğunda artık alırım şuan idare edeyim. Teşekkürler.
Windows 8.1 de kolay kolay olmaz.
HDD Senteil yükleyin ve ss atın.
ESET veya Kaspersky ile taratın.
Nereyi ekran alıntısı atıyım?

Son düzenleme:
SSD almadan çözümü yok.
Windows 10 değil 8.1.
HDD kullanıyorum. Windows 8.1.
1616579032061.png

Yeni konular

Geri
Yukarı