%100 Disk Kullanımı Sorunu

Her kakaya SSD demekten bir vazgeçin artık, kullanıcıyı ufak bir sorunla masrafa sokacaksınız. Çözüm %100
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Her vakaya ssd dediğimi nerden çıkardın. Windows 10 ve yeni güncellemelerden sonra sistemlerin sağlıklı çalışabilmesi için SSD vazgeçilmez olmuştur. Attığın videodaki adımlardan sonra sorunun çözüldüğüne eminmisin.? Herkes bilip bilmeden konuşuyor konuşmaya devam edebilirsiniz. Gerçekleri değiştiremeyeceğiniz için problem yok.
Aynen doğru. Bilgisayar kasaplarının veya 50 yaşındaki adamların çocuklarına bilgisayar alırken dediği ''SSD alırız hızlanır bilgisayarın oğlum'' lafları gibi oluyor işletim sistemindeki disk kullanımının fazlalığına SSD önermek.
Daha iyi bir önerin varsa görelim. Yada arkadaşın bilgisayarına bağlanıp destek ver bizde birşeyler öğrenmiş oluruz. Komik kardeş.

Her vakaya ssd dediğimi nerden çıkardın. Windows 10 ve yeni güncellemelerden sonra sistemlerin sağlıklı çalışabilmesi için SSD vazgeçilmez olmuştur. Attığın videodaki adımlardan sonra sorunun çözüldüğüne eminmisin.? Herkes bilip bilmeden konuşuyor konuşmaya devam edebilirsiniz. Gerçekleri değiştiremeyeceğiniz için problem yok.

Daha iyi bir önerin varsa görelim. Yada arkadaşın bilgisayarına bağlanıp destek ver bizde birşeyler öğrenmiş oluruz. Komik kardeş.
Arkadaş direk lafı size söylememiş genel olarak söylemiş. Neredeyse her açılan konunun problemini SSD'ye bağlıyorlar.Diskin %100 kullanılmasının büyük nedenlerinden biri de anti-virüs'dür yani her şey SDD değil.

Uzun süre win10 kullandım ve bu bahsi geçen %100 disk kullanımı sorununu bir kez bile yaşamadım :)

Kullandığım HDD: Seagete 500+8GB SSHD 64MB 5400RPM

Seni google amcaya havale ediyorum. İnternet çağındasın iki üç araştırma yap ondan sonra yazı yaz etrafa.

bu komutları nereye yazacağız acaba?
Bunlar komut değil kayıt defteri yoludur. Win+R yaparak calıştırı açın açılan pencereye 'regedit' yazın böylelikle kayıt defterini açtınız daha sonra üstte yazan yolu kopyalayıp kayıt defterinin adres çubuğuna yapıştırabilirsiniz devamında üstte anlatılan yöntemi deneyin.
Kesin çözüm SSD'ye geçmek olacaktır bilginize.

Eğer dediğimi yapıp denediysen ve hala çözülmediyse bir de şunları deneyebilirsin
-chrome kullanıyorsan chrome' un güvenlik ve gizlilik ayarlarındaki sayfaları önceden tahmin etme ayarını devre dışı bırak
-Chipset ve sata kontrolcü sürücülerini güncelle
-chkdsk komutu ile hddyi tarat
-Windows sanal bellek ayarını otomatikten manuele çek ve önerilen düz bir değer gir
Bu dediklerimin hepsinin internette açıklamalı şekilde yapımları mevcut adım adım izleyip uygulayıp deneyebilirsin.

Denilenleri yaptım ama düzelmed, Windows 7 ıso dosyası ındırıyorum format atmaya çalışcam atamazsam yarın sabah işe giderken internet kafeye teslim edicem formatt attırıcam öyle de düzelmezse mecbur ssd alıcaz.
Windows 7 yaptım şuan hız yerine geldi şükür :) ama ilk defa böyle bişey yaptıgım için güncellemesiz kurmuşum telefonun neti ile bağlanıyorum, denetim masasından update etmıyor galiba telin interneti olduğu için internetten nasıl güncelleştirebilirim arkadaşlar. Özellikler internet driveri lazım telefon netini kesince interneti algılamıyor bağlı olmasına rağmen hiçbişey yok şuan bilgisayar da sürücü adına.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı