%100 disk kullanımı sorunu

hrafn1

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımın bilgisayarında bir sorun var. Kendim yaşamış gibi olanları ve denediklerimizi anlatacağım şu an. Bilgisayarımda şifre girdikten sonra siyah ekran ile karşılaşıyordum. Önce explorer.exe'yi yeniden başlatmayı kapatıp açmayı falan deneyeyim dedim ama sorunun explorer.exe'den değil disk kullanımından kaynaklandığını fark ettim. Ekran üzerinde yapabildiğim tek işlem görev yöneticisi açmak. Görev yöneticisini açtığımda da disk kullanımının %100 olduğunu gördüm. Hangi program disk kullanıyor acaba diye baktığımda ise tüm programların 0 veya 0.1 değerlerinde olduğunu gördüm. Bilgisayar şifre girme ekranından sonra kesinlikle açılmıyor, hiçbir ayara ya da herhangi bir şeye erişemiyorum, sadece CTRL+alt+Del ya da CTRL+Shift+ESC yapıp görev yöneticisi açabiliyorum. Görev yöneticisinin açılması bile 2-3 dakika sürüyor. Kısacası disk kullanımından dolayı bilgisayar açılmıyor bile. Daha önce Windows programlarından veya güncellemelerinden kaynaklı disk sorunu yaşamıştım fakat bilgisayar açıldığı için hizmetler olsun farklı ayarlar olsun yapılmış güncellemeyi kaldırma falan önüne geçmiştim bu problemin. Fakat şu an bilgisayar açılmadığı için hiçbir işlem de yapamıyorum. Bir tek bilgisayarı güvenli mod ile açmayı denemedim. Onu da daha önce hiç yapmadığım için nelere hangi ayarlara erişebileceğimi bilmediğimden denemedim. Güvenli mod ile girip bilgisayar üzerindeki tüm ayarlara denetim masası özelliklerine falan erişebilir miyim? Ya da nasıl bir yol izlemeliyim? Bu durum karşısında yardımcı olacak birileri varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı