%100 disk kullanımı

_Black_ Eagle_

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Son 4 gündür çile çekiyorum. System 100 disk kullanıyor. Baktım Opera tarayıcı kullanıyordum o diski çok kullanıyor. Değiştireyim dedim Chrome'a geçeyim dedim gene aynı. 3 ay önce de disk çok kullanıyor diye format attırdım. Windows 10 Pro'ydu Home geçtim. Formattan sonra sorun ortadan kalktı ama son 4 gündür gene başladı. Online derslere giremiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Son 4 gündür çile çekiyorum. System 100 disk kullanıyor. Baktım Opera tarayıcı kullanıyordum o diski çok kullanıyor. Değiştireyim dedim Chrome'a geçeyim dedim gene aynı. 3 ay önce de disk çok kullanıyor diye format attırdım. Windows 10 Pro'ydu Home geçtim. Formattan sonra sorun ortadan kalktı ama son 4 gündür gene başladı. Online derslere giremiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Görev yöneticisindeki disk kullanımı %100 sorunu nasıl çözülür?​

• Yöntem #1: Sisteminizi yeniden başlatın.
  • Yöntem #2: Windows sürümünüzün güncel olduğundan emin olun.
  • Yöntem #3: Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin.
  • Yöntem #4: Windows aramasını devre dışı bırakın.
  • Yöntem #5: Superfetch yani hızlı getirme özelliğini kapatın.
  • Yöntem #6: Enerji seçeneklerini yüksek performans olarak ayarlayın.
  • Yöntem #7: Antivirüs yazılımınızı geçici olarak kapatın.
  • Yöntem #8: Sanal belleği sıfırlayın.
  • Yöntem #9: Disk denetlemeyi çalıştırın.
Aynı zamanda, bilgisayarınzda bir uygulamayı kuruyorsanız veya taşıyorsanız, böyle sorunlar olabilir. SSD almanızı öneririm. Çünkü, SSD'nin okuma hızı HDD'e göre kat kat daha fazladır.

Bende HDD var yüzde 0 kullanım arada birkaç yükseliyor sadece, bence sen sürekli virüs kaptırıyorsun bilgisayara. Klasik hizmetlerden çözdüğümüz bir olayı vardı tam hatırlamıyorum, Ekstra olarak Antimalvare yükleyip bir tarama yaptrıabilirsin.

Artı -1 Eksi
Bende HDD var yüzde 0 kullanım arada birkaç yükseliyor sadece, bence sen sürekli virüs kaptırıyorsun bilgisayara. Klasik hizmetlerden çözdüğümüz bir olayı vardı tam hatırlamıyorum, Ekstra olarak Antimalvare yükleyip bir tarama yaptrıabilirsin.
Siz HDD ile Windows 8.1 kullanıyorsunuz arkadaş Windows 10.

Bende HDD var yüzde 0 kullanım arada birkaç yükseliyor sadece, bence sen sürekli virüs kaptırıyorsun bilgisayara. Klasik hizmetlerden çözdüğümüz bir olayı vardı tam hatırlamıyorum, ekstra olarak antimalvare yükleyip bir tarama yaptrıabilirsin.

Önerebileceğin antivirüs program var mı?

Önerebileceğin antivirüs program var mı?
Malwarebytes Cybersecurity for Home and Business | Malwarebytes Bunun premium paketini 30 günlük ya da 15 günlük bedava bir tarat bakalım. ComboFix kullanmıştım ben çok eskiden utcsv.exe yüzde yüz disk kullanımına sebep oluyordu hizmetlerde. Tabii sorunun kaynağını tam bilmeden denemek mantıklı olmaz. İki ucu boklu değnek hesabı bir program. Siz önce bir virüs taraması yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı