%100 disk kullanımı

ricyrich1

Femtopat
Daha fazla  
Dün akşam PC çalışırken kapatıp yatacaktım bilgisayarı kapat yerine yanlışlıkla yeniden başlat yaptım. Sonra yeniden başlattı masaüstü ekranı gelince de PC'yi kapattım. Bu sabah açtım ilk 3 dakika harddisk kullanımı 100 oluyordu sonra düşüyordu. Ama şimdi PC 1 saattir çalışıyor düşme yok. Kapatıp açtım sorun devam ediyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-01-15 090347.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-15 090347.png
    42,5 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:
Dün akşam PC çalışırken kapatıp yatacaktım bilgisayarı kapat yerine yanlışlıkla yeniden başlat yaptım. Sonra yeniden başlattı masaüstü ekranı gelince de PC'yi kapattım. Bu sabah açtım ilk 3 dakika harddisk kullanımı 100 oluyordu sonra düşüyordu. Ama şimdi PC 1 saattir çalışıyor düşme yok. Kapatıp açtım sorun devam ediyor.
Normalde kapat dediğimiz zaman sysmain hizmeti bir dahaki başlangıç için çalışan çalışmış programları önbelleğinde tutuyor sistem açıldığında ise hızlı açılmasını sağlıyor.Yeniden başlatılınca bu sıfırlanıyor ve en baştan açılmış gibi oluyor hizmetler bir kaç dakika öyle çalıştıktan sonra disk kullanımı düşer. HDD'ler bu işlemlerde ağır kaldığı için SSD önerilir.

Geri
Yukarı