100 gün kalmış YKS için tavsiyeleriniz neler?

Makine mühendisliği.
O zaman küçük bir şehrin 2 yıllık bölümünü kazanıp okul derslerine hiç çalışmadan sadece AYT çalışırsanız bu işi bambaşka bir seviyeye çıkarabilirsiniz.
-
TYT puanı seneye kullanılıyor mu bilmiyorum.
Neden küçük şehir --> Ulaşımda zaman kaybetme.

O zaman küçük bir şehrin 2 yıllık bölümünü kazanıp okul derslerine hiç çalışmadan sadece AYT çalışırsanız bu işi bambaşka bir seviyeye çıkarabilirsiniz.
-
TYT puanı seneye kullanılıyor mu bilmiyorum.
Neden küçük şehir --> Ulaşımda zaman kaybetme.

Aynen kanka tam da dediğini düşünüyorum bende. TYT'yi en iyi seviyeye getirip en kolay bölümü seçip giderim okulu salar AYT takılırım.

Çok fazla paragraf sorusu çözmeni öneririm. Bazı arkadaşlar katılmayabilir ama kitap okumanın paragraf soruları üzerine son 100 günde bir işe yarayacağını düşünmüyorum. İyi bir tempolu çalışma ile beraber AYT'de yetişebilir belki çünkü Türev-İntegral Organik Kimya ve Bitki kalktı. Benim girdiğim sınavda da bunlar kalkmıştı ve çok zor bir sınavla karşılaşmıştık.
Kolay mı zor mu? Yanlış mı yazdınız acaba? Zira 2020'de yığılma yaşanmıştı.

Kolay mı zor mu? Yanlış mı yazdınız acaba? Zira 2020'de yığılma yaşanmıştı.

Nedense sınavı zor diye hatırladım hocam. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama girdiğim iki sınavdan birisi bana göre ciddi zordu (2020-2021)

Başarısızlık yüzünden neden atılma olsun ki? Burslu ise burs kaybı olabilir. Yine de okulun bu tarz özeliklerine dikkat etmek gerekiyor, araştırır muhakkak.

Hiçbir derse çalışmayacağım, derslere girmeyeceğim sadece ders seçip hiçbir şey yapmayacağım. Bu durumda bir sıkıntı olmaz değil mi? Sanırım o da bunu sordu. Çünkü niyetim o bölümü okumak değil tüm vaktimi YKS'ye vererek istediğim 4 yıllık üniversite ve bölüme hazırlanmak.

Hiçbir derse çalışmayacağım, derslere girmeyeceğim sadece ders seçip hiçbir şey yapmayacağım. Bu durumda bir sıkıntı olmaz değil mi? Sanırım o da bunu sordu. Çünkü niyetim o bölümü okumak değil tüm vaktimi YKS'ye vererek istediğim 4 yıllık üniversite ve bölüme hazırlanmak.
Kazanacağın üniversiteden atılmak için gerekenleri öğrenirsin. Sorun kalmaz..

Yeni konular

Geri
Yukarı