%100 HDD kullanımı

Karakuz10

Hectopat
Bugün 2 kere uygulama yüklerken ve Denetim Masası'ndan silerken başıma geldi. Uygulamayı silerken bir anda ekran donuyor ve fare klavye hiçbiri çalışmıyor. Bu arada da başlat tuşunun yanındaki HDD ışığı da yanmayı bırakıyor. PC'ye restart atınca görev yöneticisini açtığımda PC açıldığı anda HDD %100 kullanıyor ve en çok SysMain diye bir hizmet yapıyor bunu. Sorun HDD mi yoksa ekran kartından dolayı mıdır?
Not: Fotoğrafta %98 gözüküyor ama 2 dakika falan %100 kullandı ve 25 MB/sn yi de görmüştüm orada.
Not: HDD'yi yaklaşık 10 senedir kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• görev yöneticisi.jpeg
    görev yöneticisi.jpeg
    79,2 KB · Görüntüleme: 95
Bugün 2 kere uygulama yüklerken ve Denetim Masası'ndan silerken başıma geldi. Uygulamayı silerken bir anda ekran donuyor ve fare klavye hiçbiri çalışmıyor. Bu arada da başlat tuşunun yanındaki HDD ışığı da yanmayı bırakıyor. PC'ye restart atınca görev yöneticisini açtığımda PC açıldığı anda HDD %100 kullanıyor ve en çok SysMain diye bir hizmet yapıyor bunu. Sorun HDD mi yoksa ekran kartından dolayı mıdır?
Not: Fotoğrafta %98 gözüküyor ama 2 dakika falan %100 kullandı ve 25 MB/sn yi de görmüştüm orada.
Not: HDD'yi yaklaşık 10 senedir kullanıyorum.

Hocam bende de 8 yıllık HDD vardı %100 disk kulanımı oluyordu SSD aldım sorun düzeldi (HDD'de alabilirsiniz )

Edit:Satın alın demiyorum önerim :)

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-23_215937.png
    resim_2021-04-23_215937.png
    87,8 KB · Görüntüleme: 54
Bu donma sorunu ekran kartı kaynaklı oluyor olabilir. LiveKernelReports klasöründe minidump dosyaları var mı diye bakın. Varsa paylaşsanız iyi olur. Windows klasöründe bu yer.

Bu donma sorunu ekran kartı kaynaklı oluyor olabilir. LiveKernelReports klasöründe minidump dosyaları var mı diye bakın. Varsa paylaşsanız iyi olur. Windows klasöründe bu yer.

PC'yi açıp bakacağım şimdi de şey soracağım PSU yetmezliğinden olabilir mi bu donma?

Evet var hocam 2 tane DMP uzantılı(isimleri wacht doglu bişey)dosya var ve 10 dk önce PC'yi açtığımda yine donmuştu ve dosyanın birinin değistirme saati 10 dk önce
@Assecreed

Yeni konular

Geri
Yukarı