100 Hz 46' Televizyon mu, yoksa 200 Hz 42' mi

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Selamlar herkese. Televizyon almaya karar verildi. Ancak ağabeyime anlatamadığım bir nokta var. Televizyonda ki Hz miktarı. 46' 100Hz olan bir TV almak istiyor. Ben ise 200Hz olan 42'lik bir TV aldırmak istiyorum. Bu televizyonda PS3 falan bağlanılıp oyun, film vs izlenecek. Sizce hangisini almalıyız? Yani oyunlar için, 100 Hz'lik bir televizyon yeterli midir?

Selamlar herkese. Televizyon almaya karar verildi. Ancak ağabeyime anlatamadığım bir nokta var. Televizyonda ki Hz miktarı. 46' 100Hz olan bir TV almak istiyor. Ben ise 200Hz olan 42'lik bir TV aldırmak istiyorum. Bu televizyonda PS3 falan bağlanılıp oyun, film vs izlenecek. Sizce hangisini almalıyız? Yani oyunlar için, 100 Hz'lik bir televizyon yeterli midir?

100hz yeterlidir de gerçek 100hz olup olmadığını iyi araştırın aynı şekilde 200 hz olanda yalan olma ihtimali var. Çoğu marka hz değerlerini yüksek göstertiyor. PS3 için 42' olan bence idealdir. Çünkü eski nesil konsol olduğu için 42" ve üstünde pikseller belli olmaya başlıyor. Gerçek 200hz ise 42" alın. Özellikle filmlerde farkı hissedersiniz.

Sakın öyle bir hata yapayım deme o 200hz gerçek değil onu firmalar saçma rakamlarla çarpıp yükseltiyor.Sen her zaman büyülüğe yönel kesinlikle tercihin 46 inc den yana olsun.İkisindede 100hz panel var o 200hz çakma

Ağabeyini ikna etmenin en iyi yolu şudur: ürünü alacağınız mağazadan iki televizyon için HD kalitesinde bir tren geçiş sahnesi oynatmasını isteyin. Çoğu mağazada bu tarz videolar ya da benzerleri bulunur. Arada ki farkı kendisi görecektir.

Ek olarak Lg, Philips, Samsung teknik servisinde çalışmış biri olarak en çok şikayetin Philips televizyonlardan geldiğini söyleyebilirim. Alacağın üründe bunuda göz önünde bulundurursan yararına olacaktır.

Not: Alacağınız televizyonun yanında kesinlikle bir akım koruyuculu priz almayı ihmal etmeyin.

Ağabeyini ikna etmenin en iyi yolu şudur: ürünü alacağınız mağazadan iki televizyon için HD kalitesinde bir tren geçiş sahnesi oynatmasını isteyin. Çoğu mağazada bu tarz videolar ya da benzerleri bulunur. Arada ki farkı kendisi görecektir.

Ek olarak Lg, Philips, Samsung teknik servisinde çalışmış biri olarak en çok şikayetin Philips televizyonlardan geldiğini söyleyebilirim. Alacağın üründe bunuda göz önünde bulundurursan yararına olacaktır.

Not: Alacağınız televizyonun yanında kesinlikle bir akım koruyuculu priz almayı ihmal etmeyin.

Ürünü mağazadan değil, internetten alacağız. O yüzden bu kısım biraz mümkün değil gibi gözüküyor. Henüz daha bir karara varmamış iken, yapacağım en iyi şeyin, televizyonlar hakkında nette kullanıcıların yapmış olduğu yorumları takip etmek. Philips hakkında ki bu uyarı için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı