Televizyon 240 Hz olur mu?

Paneller overclock edilebilir fakat native 240 gibi olur mu? Sanmıyorum. TV'lerde bir de yazıların akıcı olmasına vs de Hz diyorlar ama bizim monitörlerin Hz mantığından biraz farklı. Gözle görülür bir fark oluştu mu?

Bknz:
Yenileme Hızı (Yazılım); Ekrandaki görüntünün Hertz (Hz) cinsinden yenilenme frekansını ifade eder. Bu alandaki değerler yazılımsaldır, gerçek yenileme hızı daha düşük olabilir. Yüksek yenileme hızına sahip ekranlar görüntünün daha akıcı ekrana gelmesini sağlarlar. Her markanın yazılımsal yenileme biçimi de farklılık gösterir. Samsung CMR, LG MCI, Philips PMR gibi...

60FPS üstünde çekilen film/dizi var mı ki olsun?

Bilmediğimden soruyorum.

Artık TV'lerde Gaming kategorisine girmeye başladı.
Bakın bu Samsung TV 120Hz

Asus'un Gaming özel ROG TV'leri var.

UFO testi yaptığımda 239FPS yazıyor NVIDIA Denetim Masası ile yaptım şu anda geri 4K 60Hz de.

Emin olmamakla birlikte 240Hz olmuş. Fakat Native olduğunu düşünmüyorum. Samsung CMR, LG MCI, Philips PMR gibi özelliklerden biri devreye girmiştir diye düşünüyorum. Zararı olur mu derseniz bunun tartışmasına bile girdim, normal kullanım dışına çıkıyorsun. Haliyle komponentlere çok daha fazla yük biniyor vs vs. Bundan dolayı ömür kısalması olabilir. Fakat bu 10 yıl ise 9 yıl belki... Ben değiştirmeyebilir diye düşünüyorum. Pimpirikli biriyseniz uğraşmayın derim.

Ms degeri 16'dan 4ms e kadar düştü bu nasıl oldu peki?

Bu arada TV Onvo marka.

Artık TV'lerde Gaming kategorisine girmeye başladı.
Bakın bu Samsung TV 120Hz

Asus'un Gaming özel ROG TV'leri var.

Emin olmamakla birlikte 240Hz olmuş. Fakat Native olduğunu düşünmüyorum. Samsung CMR, LG MCI, Philips PMR gibi özelliklerden biri devreye girmiştir diye düşünüyorum. Zararı olur mu derseniz bunun tartışmasına bile girdim, normal kullanım dışına çıkıyorsun. Haliyle komponentlere çok daha fazla yük biniyor vs vs. Bundan dolayı ömür kısalması olabilir. Fakat bu 10 yıl ise 9 yıl belki... Ben değiştirmeyebilir diye düşünüyorum. Pimpirikli biriyseniz uğraşmayın derim.
.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı