100 Mbit İnternet Sağlayıcısı Tavsiyesi

PiyazBey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 ay içerisinde yeni bir eve taşınacağım. Altyapıyı kontrol ettim, 100 Mbit internet destekliyor büyük ihtimalle fiber altyapı. Önerdiğiniz firmalar hangileri? Kullandığınız tarifelerin fiyatları nasıl? Bahçeşehir'de memnun olduğunuz firmalar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe mühim mi?
Ben türksatkablo internet kullanıyorum yıllardır, şuanda yüzgüldüren kampanyadayım aylar evvel geçtim taahhüt ile, 80lira ödüyorum yaklaşık, 100mbps hızım ancak gün içinde 19:00/00:00 arası 5 saat, yani akşam yoğun saatlerde hızım 25mbps e düşüyor ancak günün geri kalan 17 saatinde tamamen 100mbps, gayet makul geldi ve memnun şekilde kullanıyorum tavsiye ederim.
5saat 25, 17saat 100 olması fiyatına göre bana gayet makul ..

Turkcell 100 Mbit interneti en ucuz sunan ve benim fena değil diyebildiğim sağlayıcılardan biri. Eskiden Turkcell kullanıyordum kontrat bitince denemek için Türk Telekom'a geçtim ve pişman oldum.

Turkcell Fiber Platin Paketler..PNG

Bütçe mühim mi?
Ben türksatkablo internet kullanıyorum yıllardır, şuanda yüzgüldüren kampanyadayım aylar evvel geçtim taahhüt ile, 80lira ödüyorum yaklaşık, 100mbps hızım ancak gün içinde 19:00/00:00 arası 5 saat, yani akşam yoğun saatlerde hızım 25mbps e düşüyor ancak günün geri kalan 17 saatinde tamamen 100mbps, gayet makul geldi ve memnun şekilde kullanıyorum tavsiye ederim.
5saat 25, 17saat 100 olması fiyatına göre bana gayet makul ..
Bende aynı tarifeyi kullanıyorum açıkcası diğer İSS lere göre makul fiyat sunuyor fakat saatler günün en çok bilgisayar başında olduğumuz saatleri seçilmiş. Çoğu insanın iş/okul geliş saati 17:00 bilgisayar başına yerleşmesi 17:45 desek bize 1 saat 15 dakika kalıyor 100 mbps için.

Arkadaşlar 1 ay içerisinde yeni bir eve taşınacağım. Altyapıyı kontrol ettim, 100 Mbit internet destekliyor büyük ihtimalle fiber altyapı. Önerdiğiniz firmalar hangileri? Kullandığınız tarifelerin fiyatları nasıl? Bahçeşehir'de memnun olduğunuz firmalar var mı?
Eğer tatiller harici bütün gününüzü evde geçiren biriyseniz 19-24 arası 25'e düşen paketi almanız fiyat olarak daha uyguna gelir. Ama kalite olarak her zaman SuperOnline 1 numara 2 sene kullandım hiç üzmedi beni, gerçi şu an KabloNet de üzmüyor.

Ben şahsen en çok akşamları kullanıyorum ve ben 200 TL ödemiyorum bana 50 Mbps yeterli geliyor. 200 TL olduğu doğrudur ben hiç bir düşüş yaşamıyorum en azından.
25 MBPS her türlü yetiyor hocam düşürseler hızı bile. İndirme işlerini de gün içinde yapıyorum.

Normal kullanımda 100 MBPS gereksiz fazla zaten.

https://beta.speedtest.net/result/8410079078.png
Oturduğum yerde internetim bu şekilde sizin de dediğiniz gibi akşamları saat 20:00 24:00 arası internet hızım 10Mbit e kadar düştüğü oluyor ama indirmeleri vs. başka zaman yaptığım için sıkıtntı olmuyor. Kullandığım interet sağlayıcısı Superonline diye biliyorum . Şuanda oturduğum site sağlıyor bu interneti bana, komik olan ise fiyatının 4TL olması.
Başka internet sağlayıcısı kullanan var mı KabloNet aklımda bulunsun şuanlık Superonline fiyatları biraz tuzlu. Bu aralar TurkNet kullanıp tavsiye eden kişiler arttı ancak baktığımda müşteri destek hattının sıkıntılı olduğun gördüm . Dsmart veya Vodofone hakkında bilginiz varsa o da çok iyi olur :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı