100 Mbps Fiber 35 Mbps veriyor

umutsaritarla

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Google Developer
Binamda 1000 Mbps'e kadar çıkabilen fiber altyapı bulunuyor. Ben de 100 Mbps aldım fakat bana 100 Mbps olarak değil, 35-40 Mbps veriyor. Modeme yakınım. Müşteri temsilcileriyle konuştum, modemi güncellediler, başka işlemler de yaptılar fakat düzelmedi. Neden böyle olduğunu ve nasıl çözüleceğini bilenler yazarsa sevinirim. Aksi takdirde arıza ekibi gelecek ve modemi değiştirecekler. Ekip gelmeden bu sorunu halledebilir miyim?

Hangi cihazdan 35-40 Mbps alıyorsunuz? Diğer cihazlarda da test edin. Kullandığınız cihaz maksimum o kadar destekliyor olabilir. Laptop ya da masaüstü bilgisayarınız varsa kablo ile bağlanmayı deneyin.

Ethernet kablosu ile bağlanıp sonucunuzu tekrar kontrol edin.
Ethernet kablosunu buradan modeme çekemiyorum hocam

Hangi cihazdan 35-40 Mbps alıyorsunuz? Diğer cihazlarda da test edin. Kullandığınız cihaz maksimum o kadar destekliyor olabilir. Laptop ya da masaüstü bilgisayarınız varsa kablo ile bağlanmayı deneyin.
Telefon ve bilgisayar hemen hemen aynı değerleri veriyor

Ethernet kablosunu buradan modeme çekemiyorum hocam

Telefon ve bilgisayar hemen hemen aynı değerleri veriyor
Hocam, biraz uğraşıp bilgisayarınızı taşıyın ve ethernet kablosu ile deneyin. İllaki yapabilirsiniz biraz uğraş sonucu. Eğer hala aynıysa evinize gelip halletsinler sorunu.

Hocam siz modeme gelen hat değerlerini paylaşın.

1691756366975.png

gibi

Hocam, biraz uğraşıp bilgisayarınızı taşıyın ve ethernet kablosu ile deneyin. İllaki yapabilirsiniz biraz uğraş sonucu. Eğer hala aynıysa evinize gelip halletsinler sorunu.
Hocam diyelim ki ethernet kablosu ile düzeldi, hep ethernet kablosu ile birlikte mi kullanacağım? Çünkü bilgisayarı odamdan başka yere taşımak istemiyorum, modemin olduğu yer çok küçük bir oda ve salon uzak.

Hocam siz modeme gelen hat değerlerini paylaşın.

Eki Görüntüle 1898568

gibi
Buraya nereden girebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı